NY Islanders oli lähedal esimese asetusega Philadelphia väljalülitamisele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Scott Laughton (keskel kepp püsti)
Scott Laughton (keskel kepp püsti) Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Jäähoki Stanley karikavõistlustel oli võimalus koht konverentsi poolfinaalis kindlustada nii New York Islandersil kui ka Vegas Golden Knightsil, kuid kumbki ei tulnud sellega toime.

Pisut lähemal oli Islanders, kes kaotas võõrsil idakonverentsi esimese paigutusega Philadelphia Flyersile lisaajal 3:4 (0:0, 1:2, 2:1, 0:1), aga juhib seeriat kolm-kaks.

Pärast väravateta esimest kolmandikku viis Josh Bailey külalised teise perioodi alguses juhtima, aga Flyersi teise kolmandiku lõpu ja kolmanda kolmandiku alguse tabamused muutsid sündmuste käiku.

Islanders tuli kaheväravalisest kaotusseisust välja viimase viie minuti jooksul, sest Brock Nelsoni ja Derick Brassardi väravad kindlustasid lisaaja. Seal mängiti tosin minutit, misjärel tõi Scott Laughton võidu siiski Philadelphiale.

Las Vegase klubi juhib samuti seeriat kolm-kaks, kuigi kaotas teisipäeval kodus Vancouver Canucksile 1:2 (0:0, 1:1, 0:1). Otsustav tabamus kirjutati Elias Petterssoni nimele.

Stanley karikavõistlustel on koha konverentsi finaalis taganud üksnes Tampa Bay Lightning, kes oli avaringis üle Columbus Blue Jacketsist ja konverentsi poolfinaalis Boston Bruinsist. Mõlemad seeriad vajasid viit mängu.