Stanley karikas: kuuekordne meister on väljalangemise äärel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tampa Bay - Boston
Tampa Bay - Boston Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Jäähoki Stanley karikavõistlustel alistas Tampa Bay Lightning läinud öösel Boston Bruinsi 3:1, olles nüüd ühe võidu kaugusel idakonverentsi finaalist.

Florida meeskond asus kohtumist juhtima Ondrej Palati üheksanda minuti tabamusest. Teisel kolmandikul viskas Palat veel ühe värava ning Victor Hedmani 39. minuti värav viis Lightningu 3:0 juhtima. Viimasel kolmandikul viskas Jake Debrusk Bostoni eest küll ühe värava tagasi, ent selleks Tampa Bay võidu vääramiseks enam ei piisanud.

Idakonverentsi teise finalisti selgitavad New York Islanders ja Philadelphia Flyers, kus New York asus seeriat 3:1 võiduga 2:1 juhtima. Flyers läks kolmandat mängu küll Tyler Pitlicki väravast juhtima, ent Matt Martini, Leo Komarovi ja Anders Lee tabamused tõid võidu Islandersile.

Võidulisa teenis veel Vegas Golden Knights, kes alistas Vancouver Canucksi kolmandas kohtumises 3:0. Võitjate eest skoorisid Alex Tuch, Zach Whitecloud ja Mark Stone.

Boston – Tampa Bay 1:3 (Tampa Bay juhib seeriat 3:1)
New York Islanders – Philadelphia 3:1 (Islanders juhib seeriat 2:1)
Vancouver – Vegas 0:3 (Vegas juhib seeriat 2:1)