Soome väravavaht tegi ülipikaks veninud NHL-i mängus ajalugu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Joonas Korpisalo
Joonas Korpisalo Autor/allikas: SCANPIX/USA TODAY Sports

Põhja-Ameerika jäähoki profiliigas NHL otsustati Columbus Blue Jacketsi ja Tampa Bay Lightningu kohtumise saatus alles viiendal lisaajal. Liiga ajaloos on kauem kestnud vaid kolm mängu.

2:2 viigiga lõppenud normaalaja järel ootasid võistkonnad järgmist väravat viienda lisaajani, mil Brayden Pointi teine tabamus kohtumise 91. minutil Tampa Bayle viimaks võidu tõi. Ühtlasi asus Florida võistkond nelja võiduni peetavat idakonverentsi esimese ringi play-off seeriat juhtima.

Viimati kestis NHL-i kohtumine nii kaua 20 aastat tagasi, mil Philadelphia Flyers alistas Pittsburgh Penguinsi viienda lisaaja 12. minutil 4:3. Kõigi aegade pikim NHL-i matš kestis 1936. aastal 116 minutit, toona alistas Detroit Red Wings 1:0 Montreal Maroonsi.

Kaks Blue Jacketsi mängijat nihutasid teisipäeval NHL-i play-off'ide rekordeid: Seth Jones viibis jääl 65 minutit ja kuus sekundit ning soomlasest väravavaht Joonas Korpisalo tõrjus koguni 85 Tampa Bay mängijate pealeviset 88-st.

Teisipäeval alustasid oma play-off seeriat ka Calgary Flames ja Dallas Stars, Kanada võistkond võitis mängu 3:2 ning Vegas Golden Knights ja Chicago Blackhawks, kui esimene jäi peale 4:1.