Gerd Kanter sihib EOK sportlaskomisjoni juhina veel üht ametiaega

Kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter soovib ka järgneval neljal aastal vedada Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjoni. Tõnu Tõniste paadis kandideerib ta EOK asepresidendiks.

Kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter valiti 2017. aasta sügisel Euroopa Olümpiakomitee sportlaskomisjoni juhiks ja veel aasta varem alustas ta tööd Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjoni juhina. "Sportlaskomisjonis EOK tasandil võiks veel ühe perioodi kaasa teha kuna Euroopas on veel ka vähemalt üks aasta minna ja ei välista, et ka seal võiks järjepidevuse mõttes teha veel ühe perioodi," kommenteeris Kanter ERR-ile.

Uusi kandidaate EOK sportlaskomisjoni ja nende sportlaste nimesid, kes hääletusel valiku teevad, oodatakse alaliitudelt 20. aprillini. "Me üritame ka omalt poolt nii palju teha, et igalt alaliidult tuleks häid kandidaate. Et nad vaataksid ise enda sisse ja pigem seisaksid selle eest, kui võib-olla keegi on võimekas kandidaat, et igal juhul alaliit teda toetaks ja motiveeriks."

30. märtsil 2016 valitud sportlaskomisjoni kuuluvad hetkel: esimees Gerd Kanter (Eesti Kergejõustikuliit), Allar Raja (Eesti Sõudeliit), Kert Toobal (Eesti Võrkpalli Föderatsioon), Karl-Martin Rammo (Eesti Jahtklubide Liit), Johanna Allik (Eesti Uisuliit), Keit Jaanimägi (Eesti Paraolümpiakomitee), Ott Kiivikas (Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liit), Raio Piiroja (Eesti Jalgpalli Liit).  Sportlaskomisjoni esimees kuulub ex officio EOK täitevkomitee koosseisu.

Uus EOK sportlaskomisjon, mille selgitavad just sportlased ise, saab paika enne EOK juhtorganite valimisi. Gerd Kanter on Tõnu Tõniste tiimis asepresidendi kandidaat ning ütleb, et Tõniste ja Urmas Sõõrumaa võiduvõimalused EOK presidendiks saamisel on hetkel võrdsed. "Kuna on kaks kandidaati, siis šansid on 50-50 kuigi jah, siin paljud on ju pärast kandidaatide esitamisprotsessi öelnud, et võistlus on läbi. Mina päris nii ei arva. Teises voorus, kus hääletamine on salajane, võivad vahekorrad muutuda ja seda enam, et paljud lubadused on antud enne eriolukorra algust. Me kõik teame, et maailm ei ole sama, mis ta oli kaks kuud tagasi. Nii, et paljud lubadused, mis on antud, need tänases olukorras kindlasti ei täitu."

EOK juhtorganite valimised toimuvad pärast eriolukorra lõppu neljanda nädala esmaspäeval.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: