ROK: oleme jätkuvalt Tokyo OM-ile pühendunud

ROK-i peakontor Lausanne'is
ROK-i peakontor Lausanne'is Autor/allikas: AFP/Scanpix

Rahvusvaheline Olümpiakomitee teatas teisipäeval, et on jätkuvalt Tokyo suveolümpiale pühendunud ning praegu ei ole vaja vastu võtta järske otsuseid.

ROK kohtus teisipäeval suveolümpiaalade liiduga (ASOIF-iga), järgnevad konsulatsioonid riiklike olümpiakomiteedega, sportlaste esindajatega, rahvusvahelise paralümpiakomiteega ning muude rahvusvaheliste föderatsioonide ja sidusrühmadega.

"ROK on täielikult pühendunud 2020. aasta Tokyo olümpiamängudele," teatas organisatsioon. "Enam kui neli kuud enne OM-i algust ei ole vaja teha drastilisi otsuseid ja igasugune spekuleerimine oleks praegu kahjulik."

"ROK julgustab kõigil sportlastel jätkata Tokyo OM-iks valmistumist, meie jätkame nende toetamist sportlastele ja nende olümpiakomiteele informatsiooni jagamise läbi. ROK usub, et meetmed, mida on COVID-19 viiruse leviku tõkestamiseks kasutatud, aitavad olukorra kontrolli alla saada."

Veebruaris lõi ROK koos Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO), Tokyo OM-i korralduskomitee ning Jaapani ja Tokyo võimudega töörühma, mille suuniseid järgitakse edasiste otsuste langetamisel.

Üheks peamiseks probleemiks on erinevate kvalifikatsiooniturniiride ja -võistluste ära jäämine. ROK-i sõnul on koha Tokyo OM-il taganud 57 protsenti sportlastest.

Ülejäänud kohtade täitmiseks teeb ROK koostööd rahvusvaheliste alaliitudega ja muudab vajaduse korral kvalifikatsioonisüsteeme. Kõik muudatused tehakse teatavaks aprilli alguseks.

"Kõik meetmed rakendatakse sportlaste, treenerite ja taustajõudude ohutuse ja huvede kaitsmiseks," teatas ROK-i president Thomas Bach. "Me oleme olümpiakogukond, toetame üksteist nii heal kui halval ajal."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: