Minskis toimuval rahvusvahelisel võistlusel osaleb 22-liikmeline Eesti koondis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eerik Haamer
Eerik Haamer Autor/allikas: Marko Mumm

Täna algab Valgevenes Minskis U-20 vanuseklassi rahvusvaheline maavõistlus 12 riigi võistkondade osavõtul. Eestit esindab 22-liikmeline koondis.

Lisaks Eestile ja korraldajamaa Valgevenele osalevad Aserbaidžaani, Poola, Läti, Leedu, Iisraeli, Türgi, Ukraina, Hispaania, Itaalia ning Kasahstani koondised.

Möödunud aastal Minskis toimunud rahvusvahelisel maavõistlusel saavutas Eesti koondis ühe kuld- ning kaks pronksmedalit. Riikide arvestuses võideti 7. koha.

Eesti koondise esinumbriteks rahvusvahelisel maavõistlusel on teivashüppajad Eerik Haamer ja Marleen Mülla ning käija Jekaterina Mirotvortseva ja sprinter Ken-Mark Minkovski.

Möödunud aastal toimunud rahvusvahelisel maavõistlusel tõi ainsa alavõidu ja kulla Eestile teivashüppaja Eerik Haamer tulemusega 5.30. Tänavu sisehooajal on noormees isikliku tippmargi viinud 5.37 peale. Isikliku rekordi lähedase tulemusega on tiitli kaitsmine väga reaalne.

Üleeile teivashüppes uue isikliku rekordi 4.10-ga Eesti meistriks tulnud Marleen Müllalt võib oodata ka Minskis kõrgeid õhulende. Aasta tagasi toimunud maavõistlusel oli ta viies tulemusega 3.80.

17-aastane Sillamäe käija Jekaterina Mirotvortseva läheb Minskis starti 5000 m distantsil. Eelmisel aastal uuendas Mirotvortseva sellel võistlusel naiste absoluutklassi käimise Eesti siserekordit, saades ajaga 24.06,28 neljanda koha.

Ken-Mark Minkovski on sisehooajal näidanud kiireid sprindiaegu ning kindlasti soovib möödunud aasta maavõistluse pronksi kirkama medali vastu vahetada. Nädalavahetusel toimunud Eesti talvistel meistrivõistlustel viis ta 60 m jooksus isikliku rekordi 6.84 peale.

Medaleid võivad sihtida veel mitmed teised Eesti sportlased. Kiireid aegu ja kõrgeid kohti võib oodata sprinteritelt Ann Marii Kivikaselt ja Steven Sepalt ning ka kolmik- ja kaugushüppajatelt Igor Andrejevilt ja Johanna Sooverilt. Mitmevõistlejatest on starti minemas medalimõtetega Lilian Turban ning Tony Ats Tamm.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: