Raja uuest peatreenerist: pruudiga kohtingul olles tahad ikka end tõestada

Eesti sõudjate paremik võistles Tallinnas traditsioonilisel ergomeetrite võistlusel, mille võitis Tõnu Endrekson. Peagi siirdutakse Itaaliasse laagrisse, Tokyo olümpia otsustav valikvõistlus on nelja kuu pärast.

Tallinna Spordihallis 27. korda peetud sõudmisvõistluse Alfa võitis kümnendat korda Tõnu Endrekson. Teist kohta jäid jagama täpselt sama ajaga lõpetanud Allar Raja, Valgevene sõudelegend Pavel Šurmei ja vaid sisesõudmisega tegelev Rainar Piik.

Eesti tippsõudjad osalesid tänasel võistlusel raske kahenädalase Soomes tehtud treeningtsükli pealt. Paari nädala pärast sõidab koondis Itaaliasse laagrisse, kus algavad veetreeningud. See loob talvisest ettevalmistusest parema pildi.

"Me oleme Sabaudias Itaalias, mis on meie jaoks uus treeningkoht, aga uue peatreeneri meelispaik olnud aastakümneid," rääkis ERR-ile Kaspar Taimsoo. "Tema on seal väga palju käinud erinevate koondistega. Seal hakkame kõigepealt sõitma üheseid ja kaheseid, mille põhjal komplekteerime neljapaadi mingid versioonid. Tõenäoliselt tõstame mehi sisse-välja, võib-olla isegi üle päeva. Vaatame, kuidas paremini töötab ja kuidas kõigil tunne parem on. Usun, et veebruari lõpuks peaks uus neljapaat olema põhimõtteliselt komplekteeritud."

Eesti paarisaerulisel neljapaadil on Tokyo olümpiapileti teenimiseks veel vaid üks võimalus. Mai keskel toimuval Luzerni regatil tuleb mahtuda kahe parema sekka. Enne seda testitakse end kahel Itaalias peetaval maailma karika etapil, millest esimene toimub aprilli ja teine mai alguses. Taganemisteed enam pole.

"Ega see mõte on kogu aeg peas," kinnitas Endrekson. "See on ju tegelikult olümpia. Meie jaoks hakkab see olümpia tegelikult juba kvalifikatsioonist."

Oktoobrist sõudekoondisega liitunud soomlasest peatreener Veikko Sinisalo on meestele hästi mõjunud.

"Ma ei oska öelda, kas uus treener või on kasvanud meeste iseenda sisemine vastutustunne teinneteise suhtes, aga üleüldiselt on teatud mõttes hingamine muutunud paremuse suunas," kinnitas Allar Raja." Eks see uue treeneriga lugu on rohkem selline, et kui lähed uuele kohtingule oma pruudiga, siis ikka tahad ennast heast küljest näidata ja see justkui praegu kestab."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: