Raja sõudehooaja eel: veekilomeetreid on parasjagu, kätel enam ville pole

Foto: Kuvatõmmis

Koroonakriisist tingitud pikk võistluspaus saab sel nädalavahetusel läbi Eesti sõudjatel, kui kodune hooaeg avatakse Emajõe karikavõistlustega. Kahepäevasel jõuproovil panevad ühepaatidel aerud vette ka koondisetipud.

Oktoobris sõudekoondise uueks peatreeneriks palgatud Veikko Sinisalo silme all ja oma võistluspaatidega on koondislased nüüd Pärnus treeninud kolm nädalat. Varem ei pääsenud Sinisalo eriolukorra tõttu Eestisse tööle ja sõudjad olid võistluspaatideta, mis istusid kaks ja pool kuud kinni Itaalias, kus koondis oli veebruaris veel laagris.

"Meil olid kõik paadid, rattad ja aerud Itaalias lukus, aga need on nüüd kohal ja kõik mehed harjutavad ühepaatidega," rääkis ERR-ile Allar Raja. "Päevas kaks korda koguneme. Treener on ka nüüd Soomest Eestisse lastud, selles mõttes on tavaline rutiin taastunud. Harjutada saime tegelikult suhteliselt ilma piiranguteta, sest klubi oli lahti. Võtsid oma ühepaadi; kellel varupaat, see sai käia veel peal, kui ilm lubas. Muul juhul sõideti trenažööril, tehti kodus jõutrenni, käidi jooksmas. On näha ka, et keegi füüsilist vormi kaotanud ei ole."

MK-etapid jäävad sõudjatel tänavu ära ja vormi timmitakse oktoobri hakuks, kui Poolas peaks tänase seisuga toimuma Euroopa meistrivõistlused. Vaikse hooaja võistlusstarte alustatakse sel laupäeval ja pühapäeval Tartus peetavate Emajõe karikavõistlustega.

"Need on väikese algustähega võistlused, kus ühepaatidega treeningtsükli lõpuks sõidame lihtsalt läbi kaks distantsi (4 km + 2 km) kahel päeval. Pärast seda teeme vähe kergema perioodi kaks nädalat ja siis läheme gaas põhjas EM-ini välja," rääkis Raja.

Olümpiakohata tiim panustab jäkuvalt neljapaadile ja uus peatreener saab koondisekandidaate enne lõpliku neliku määramist hoida pikalt pinge all ning sel moel motiveerida mehi ka kõvasti tööd rabama. Otsustav olümpiakvalifikatsioon on järgmise aasta kevadel.

"Veekilomeetreid on juba parasjagu," tõdes Raja. "Küsimus on nüüd, et millal hakata tegema kiiremaid liigutusi, mis siis sarnanevad filigraanse võistlussõiduga. Ma arvan, et selle jaoks me jätame kolm ja pool kuud enne EM-i aega. Kätele enam ville ei tule ja see tähendab, et stabiilselt hoian aeru käes."

Uuendustega tiimis ja treeningtöös loodavad sõudjad tõusta kahe viimase aasta nukrast põhjast taas parimate päevade tasemele.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: