Viljandi HC peatreener: esimene eesmärk on saada poolfinaali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Semiskar/ERR SPORT

Veidi vähem kui 20 000 elanikuga Viljandi linnas on praegu kaks pallimängumeeskonda, kes kuuluvad Eesti kõrgliigasse: jalgpalliklubi Viljandi Tulevik ning käsipalliklubi Viljandi HC. Käsipallimeeskond, mida juhendab Marko Koks, alustas Eesti meistrivõistlusi hästi ning oli hooaja alguses ka liiga liider. Praegu asetsetakse neljandal kohal.

Viljandi koosseisu kuuluvad klubi oma kasvandikud ning kolm välismängijat. Peatreener Marko Koks iseloomustab koosseisu. "Meie võistkond on võrreldes eelmiste hooaegadega natukene muutunud. Paar vanemat mängijat lõpetasid mängimise ja võtsime juurde enda kasvandikke spordikoolist. Laias laastus on ta viimased aastad olnud niimoodi, et proovime noortematele mängukogemust ja kõvasti praktikat anda, et nad areneksid ja et saaksime tänu sellele võistkonnana sammu edasi astuda," iseloomustab peatreener Koks koosseisu.

"Meil on spordikoolis suurusjärk 50-60 last ja eks me üritame neist kasvatada ülespoole mängijaid, kes hakkaksid esindumseeskonda esindada."

Tänavuse hooaja eesmärkidest rääkides Koks oma hoolealustele liiga suuri pingeid peale ei pane. "Kuus võistkonda, mängime neli korda omavahel läbi ja sealt tulevad kohe poolfinaalid. Esimene eesmärk oleks meil saada poolfinaali, ehk nelja hulka ning sealt edasi juba mäng-mängult. Vaatame, kuidas läheb."

Eesti meistriliiga on meeste käsipallis alanud igati põnevalt. Kui hooaja eel ennustasid ala vaatlejad, et tiitlikaitsja Põlva Serviti võib hooaja isegi kaotuseta läbida, siis praegu on Serviti küll liiga liider, kuid mitte alistamatu.

Teisel ja viiendal kohal paiknevaid võistkondi lahutab kõigest üks punkt. Marko Koks toob välja, et tasavägisemat liigat on muuhulgas võimaldanud osalejate arvu vähenemine. "Eks ta mõnes mõttes natuke üllatus on olnud, et Põlva Tallinnale kaotas, aga samas arvan seda, et kuna liiga jäi kahe võistkonna võrra väiksemaks, siis sellevõrra oli mängijate liikumist teistesse klubidesse ning see tugevdas teisi võistkondi ja liigat. Ma arvan, et ka tänu sellele on üllatused tulnud."

Lisaks Eesti meistrivõistlustele on Viljandi juba aastaid osalenud ka Balti käsipalliliigas. Tõsi küll, Balti liiga on tugev ja Viljandil seal just hästi ei lähe – võitu pole suudetud võtta 14 mängu järjest.

Siiski on peatreener veendunud, et liigas osalemine tasub ennast ära. "See aasta meil on jälle kaks võistkonda vähem ja kui sa aastast aastasse mängid ühtede ja samade võistkondade vastu ja kõik teavad ja tunnevad üksteist, siis see Balti liiga on väga heaks väljundiks, et saada rahvusvahelisi mänge ja enda taset kontrollida teiste vastu."

Suurt edu nautis Viljandi käsipalliklubi 2016. aasta kevadel, mil Eesti liigas jõuti lausa finaali. Toonasest koosseisust siirdusid varem või hiljem välisklubidesse näiteks Rasmus Ots, Karl Roosna, Karl Toom ja Kristo Voika. Mida teha, et sellised ajad tagasi tuleksid?

"Eks see paljuski ole üks Viljandi selliseid murekohti. Kui Põlvaga paralleele tuua, siis neil on Tartus kooliskäimiseks 30 km üks ots vähem sõita, kui näiteks Viljandisse tulla. Meil on peale gümnaasiumit väga suur otsustamiskoht, et kas minna Tallinnasse või Tartusse õppima, või tegeleda mingil määral käsipalliga. Enamjaolt nad valivad selle õppimise, aga proovime seda ühildada. Kui suudame seda, siis usun, et on ka sellised ajad võimalikud."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: