Avaseti raskustega võitnud Kontaveit sai maailma 26. reketilt loobumisvõidu ({{commentsTotal}})

Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: AFP/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 19.) läks kõrgetasemelise Toronto tenniseturniiri teises ringis vastamisi maailma 26. reketi, hispaanlanna Carla Suarez Navarroga. Avaseti 7:5 võitnud Kontaveit oli teises ees 3:1, kui hispaanlanna andis vigastuse tõttu loobumisvõidu.

Kontaveit tegi juba kohtumise avageimis kolm topeltviga ja pidi servi hoidmiseks päästma neli murdepalli. 2:0 juhtima läinud eestlanna lubas Suarez Navarrol seejärel võita kolm järgmist geimi, murdis seejärel aga kuuendas ja 12. geimis ning võitis 55-minutiliseks veninud avaseti 7:5.

Kokku tegi Kontaveit esimeses setis kuus topeltviga hispaanlanna ühe vastu ning võitis teiselt servilt 22 protsenti punktidest.

Kahe seti vahel kutsus Suarez Navarro väljakule arsti, kes käis teda venitamas ka teise seti teise geimi järel. Kontaveit murdis kaks korda, läks juhtima 3:1 ning seejärel otsustas hispaanlanna mängu mitte jätkata.

Kolmandas ringis läheb Eesti esireket vastamisi Karolina Pliškovaga (WTA 3.).

Turniiril 16. asetatud Kontaveit sai avaringis kaks tundi ja 41 minutit kestnud kohtumises 4:6, 6:3, 6:4 jagu endisest maailma esireketist, venelanna Maria Šarapovast. Suarez Navarro lülitas konkurentsist välja teise endise esinumbri, ameeriklanna Venus Williamsi (WTA 56.), võites tund aega ja 18 minutit kestnud kohtumise 6:4, 6:2.

Varem on Kontaveit ja Suarez Navarro omavahel mänginud kolmel korral ja mängudega 2:1 juhib hispaanlanna. Esimest korda olid nad vastamisi 2011. aastal Tallinnas Föderatsiooni karikasarja Maailmaliiga matšis, kus Suarez Navarro jäi peale 6:2, 6:2. Tasub aga meenutada, et Kontaveit oli toona vaid 15-aastane.

Mulluste Austraalia lahtiste kaheksandikfinaalis sai Kontaveit aga dramaatilise 6:4, 4:6, 6:8 kaotuse. Teises setis juhtis eestlanna 4:1 ja otsustavas 5:4, aga ei suutnud seda võiduks vormistada. Konvateit on öelnud, et just see kaotus oli tema eelmise hooaja valusaim, mis jääb kripeldama. Tänavu sai ta aga selle kaotuse eest revanši, alistades hooaja avamängus Brisbane'is Suarez Navarro koguni 6:0, 6:3, avaseti võitis ta vaid 18 minutiga.

Kontaveidi ja Suarez Navarro vahelise matši võitja läheb kolmandas ringis vastamisi 3. asetatud tšehhitari Karolina Pliškova või läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse pääsenud ameeriklanna Alison Riske'iga (WTA 37.). Nende mäng algab samuti Eesti aja järgi kl 18.

Toimetaja: ERR Sport