Viljandi Tulevik mängis kodus Tallinna Kaleviga viiki ({{commentsTotal}})

{{1532674080000 | amCalendar}}
Tallinna Kalevi mängijad väravat tähistamas.
Tallinna Kalevi mängijad väravat tähistamas. Autor/allikas: ERR

Jalgpalli Premium liiga 20. voorus mängisid JK Tallinna Kalev ja Viljandi JK Tulevik 2:2 viiki.

Üle 600 pealtvaatajaga mängus algas tõeline väravate sadu pihta juba esimesel poolajal, mil 11. ja 22. mänguminutil viis Tallinna Kalevi juhtima Kevin Rääbise ja Roman Sobtšenko väravad. Kaks minutit hiljem suutis Kristen Kähr ühe värava tagasi lüüa. Teine poolaeg kulges pikalt väravateta, kuid mõned minutid enne kohtumise lõppu suutis siiski viigivärava lüüa Janar Õunap. Tallinna Kalevil tekkis veel võimalusi karistuslöökidest võit koju viia, ent jättis need realiseerimata.

Tallinna Kalev jätkab edetabelis seitsmendal kohal kuue võidu, kahe viigi ja 12 kaotusega. Viljandi Tulevik asub üheksandal positsioonil kolme võidu, kolme viigi ja 14 kaotusega.

Enne mängu: Kahe meeskonna omavaheliste mängude statistika soosib selgelt viljandlasi, kes on viimasest kümnest kohtumisest võitnud koguni üheksa. Korra on kaks klubi mänginud viiki. Viimati läksid Tulevik ja Kalev vastamisi mais Tallinnas, kus Tulevik alistas võõrustajad 2:1. Tänavu on mängitud veel ühel korral, kui varakevadises kohtumises alistas Tulevik Kalevi kodus 1:0. Tallinna Kalevi viimane punkt Tuleviku vastu jääb aastasse 2016, kui Esiliigas tehti 3:3 viik.

Liigatabelis seitsmendat kohta hoidev Tallinna Kalev on kogunud 19 mänguga 17 silma. Viimases mängus teenis Kalev suure 3:0 võidu FC Kuresaare üle. Viimasest kuuest Premium liiga mängust on Kalev võitnud kolm, kaotanud kaks ning teinud ühe viigi.

Üheksandal kohal paiknev Viljandi Tulevik jääb Kalevist viie punkti kaugusele, olles kogunud 12 silma. Tuleviku viimased punktid jäävad maisse, mil nii Tammeka kui ka Paidega mängiti viiki. Võidurõõmu said viljandlased viimati tunda just Kalevi vastu, kes 2. mail alistati 2:1. Viljandi Tulevik on tänavu kõige vähem väravaid löönud meeskond – võrku on sahistatud kõigest 11 korral.

Toimetaja: ERR Sport