{{1525247760000 | amCalendar}}

Jalgpalli Premium liiga jätkub 12. vooru mängudega. Edetabeli tippude põnevusduellis viigistas Nõmme Kalju viimastel sekunditel Tallinna FC Floraga mängu 3:3 viiki ning jätkab kaotuseta. Päeva teistes kohtumistes võitis Viljandi JK Tulevik 2:1 JK Tallinna Kalevit ja Pärnu JK Vaprus mängis kodus 1:1 viiki Paide Linnameeskonnaga.

Lilleküla staadionil peetud mängus lõi esimese värava 37. minutil Vlasiv Sinvavkiv ja viis Nõmme Kalju 1:0 juhtima. Teise poolaja alguses viigistas Frank Liivak seisu 1:1-le. Vaid neli minutit hiljem, 62. mänguminutil skooris Ellinton Antonio Costa Morais ning viis Nõmme Kalju taas ette. 66. mänguminutil teenitud penalti lõi väravasse Zakaria Beglarishvili ning mäng oli järjekordselt viigis. Florale vormitas 3:2 eduseisu Madis Vihmanni täpne tabamus 85. minutil, kuid üleaja viimastel sekunditel kindlustas Nõmmele 3:3 viigi Trevor Elhi.

"Arvan, et tänane oli kõigi jaoks huvitav mäng," rääkis Elhi mängujärgselt ERR-ile. "See ei ole normaalne, et andsime kaks korda eduseisu käest, aga õnneks tulime välja. Läksin lihtsalt lõpuni, silmad kinni ja näoga lõin ära selle lõpuvärava."

Madis Vihmann ütles mängujärgselt, et nad tulid küll kaks korda kaotusseisust välja, ent lõpusekunditel kaotada on väga valus. "Me oleme Eesti meistrid, meil on taset ja loomulikult läheme mängu võitma, kuid kui mängu taga pidama ei saa, siis ei suuda me ka võita," ütles Vihmann.

Nõmme Kalju jätkab edetabelis kaheksa võidu ja kolme viigipunktiga teisel ja FC Flora seitsme võidu, kahe kaotuse ja kahe viigiga kolmandal kohal.

Pärnu Rannastaadionil mängitud kohtumine Pärnu JK Vapruse ja Paide Linnameeskonna vahel jäi 1:1 viiki. Paide Linnameeskonna värava lõi 58. minutil Martin Kase ja Pärnu Vapruse eest sahistas võrku 65. minutil Tõnis Vihmoja.

Pärnu jätkab nelja viigi ja seitsme kaotusega tabeli viimasel kohal. Paide Linnameeskond hoiab kahe võidu, kolme viigi ja kuue kaotusega kaheksandat kohta.

Viljandi JK Tulevik alistas kodus mänginud JK Tallinna Kalevi ning teenis juurde kolm võidupunkti. Tallinna Kalev läks küll 52. minutil Hidetoshi Wakui löödud väravast juhtima, ent Viljandi Tulevik oli täpne 73. ja 84. minutil, mil võrku sahistasid Lauri Elur ja Illimar Loigo, ning teenisid sellega võidu.

Tallinna Kalevi leiab tabelist üheksandal positsioonil kahe võidu, ühe viigi ja kaheksa kaotusega. Viljandi Tulevik hoiab seitsmendat kohta kolme võidu, ühe viigi ja seitsme kaotusega.

Enne mängu: Linnarivaalide omavahelistes heitlustes on viimasel kahel korral edu saatnud Nõmme Kaljut. Märtsis Hiiu staadionil peetud mängus alistas Kalju valitsevad meistrid 2:0 ning viimane kord Lilleküla staadionil mängides võitis Nõmme klubi koguni 4:0. Viimases kümnes kohtumises on Flora võidutsenud vaid kahel korral – neljal korral on võitnud Kalju ja neljal korral on mängitud viiki.

Teisel tabelireal paiknev Nõmme Kalju on kümne mänguga kogunud 26 punkti. Neli silma vähem teeninud Flora asub kolmandal kohal.

Toimetaja: ERR Sport