Heas hoos Eesti jäähokikoondis alistas suurelt Horvaatia ({{commentsTotal}})

{{1524805080000 | amCalendar}}

Eesti jäähokikoondis jätkas Leedus Kaunases peetavat MM-i I divisjoni B-grupi turniiri suurepärases hoos, alistades Horvaatia koguni 5:1.

Eesti asus kohtumist viiendal minutil Robert Rooba väravast juhtima. Esimese kolmandiku lõpus viis Roman Andrejev Eesti 2:0 juhtima. Teise perioodi alguses viskas Horvaatia ühe tagasi, kui täpne oli Borna Rendulic, aga Riho Embrichi värav viis Eesti taas kahega ette.

Viimasel perioodil viis Robert Arrak Eesti juba 4:1 juhtima ning paar minutit hiljem viskas Embrich enda teise värava, viies Eesti 5:1 ette. Seejuures viiest väravast kaks viskas Eesti arvulises vähemuses.

Eesti on neljast mängust võitnud kolm ning kogunud 10 punkti, millega ollakse turniiritabelis Leedu järel teisel kohal. Laupäeval minnakse turniiri viimases kohtumises vastamisi just võõrustaja Leeduga, kellega mängitakse turniirivõidu peale.

Enne mängu:

Kohtumist kommenteerivad Kristjan Kalkun ja Rauno Parras, stuudiot juhib Ragnar Kaasik.

Avamängus pidi Eesti lisaajal tunnistama Jaapani 2:1 paremust, teises kohtumises olid 2:0 paremad Ukrainast ning kolmandas mängus alistati viimase minuti viskest 1:0 Rumeenia. Seitsme punktiga ollakse kuueliikmelises grupis teisel kohal, eespool on vaid igast mängust maksimumpunktid võtnud Leedu. Kolmest mängust ühe võidu saanud Horvaatia on grupis neljandal kohal.

Mullu õnnestus Eestil meeskonnal 1. divisjoni turniiril Belfastis Horvaatia ühe väravaga alistada.