Eesti jäähokikoondis alistas viimase minuti tabamusest Rumeenia ({{commentsTotal}})

{{1524635520000 | amCalendar}}

Eesti jäähokikoondis alistas MM-i I divisjoni B-grupi turniiril Rumeenia meeskonna viimase minuti tabamusest 1:0 (0:0, 0:0, 1:0).

Kohtumise esimesed kaks kolmandikku lõppesid 0:0 viigiga ja viimasel kolmandikul jäi Eesti koondis suure surve alla. Mängu viimasel minutil, 53 sekundit enne kohtumise lõppu viis aga Riho Embrich eestlased 1:0 ette, tuues Eesti koondisele turniiri teise võidu. Embrichi tabamusele tegid eeltöö Andrei Makrov ja Lauri Lahesalu.

Eesti meeskonna parimaks valiti 29 tõrjet teinud väravavaht Villem-Henrik Koitmaa.

Eesti on kolme mängu järel alagrupis hetkel seitsme punktiga esimene, olles pidanud teisel kohal paiknevast Leedust ja kolmandal tabelireal asuvast Jaapanist ühe kohtumise enam.

Avamängus pidi Eesti lisaajal tunnistama Jaapani 2:1 paremust, teises mängus aga saadi esmakordselt jagu Ukrainast, võites 2:0.