Eesti taekwon-do võistlejad naasevad EM-ilt 13 medaliga ({{commentsTotal}})

Eesti taekwon-do koondis
Eesti taekwon-do koondis Autor/allikas: Erakogu

Viimastel aastatel pole Eesti taekwon-do võistlejad tiitlivõistlustelt kunagi tühjade kätega tagasi tulnud ning ka Euroopa meistrivõistlused Itaalias polnud erandiks. Meie sportlased võitsid 1 kuld-, 4 hõbe- ja 8 pronksmedalit.

Eesti taekwon-do koondis jõudis tagasi eelmisel nädalal Aadrias (Itaalia) toimunud Euroopa meistrivõistlustelt. Üle 1000 delegaadi 30 riigist võttis 7 päeva jooksul osa võistlustest, spordiala Euroopa föderatsiooni kongressist, kohtunike seminarist ja teistest turniiri raames toimuvatest traditsioonilistest üritustest.

Euroopa mesitriks tuli sparringus kehakaalus üle 60 kg Maardu juunior Nikita Sologub, keda treenib Kazbulat Shogenov. Juunioride arvele tulid hõbemedalid ka Daniil Subatšusilt (kompleksharjutused värviliste vööde klassis) ja Ilja Makarovilt (sparring kuni 63 kg), kes sai ka pronksmedali kompleksharjutustes 1. dani klassis. Pronksmedalid võitsid ka Meeri Soldatenko (sparring kuni 64 kg), Boriss Poperjokov (sparring kuni 69 kg) ja Erik Selihhov (sparring kuni 55kg).

Täiskasvanud sportlased küll pjedestaali kõrgeimale astmele ei jõudnud, kuid ilma auhindadeta ei jäänud nemadki. Meeskond koosseisus Vladislav Žarov, Eduard Svarvall, Aleksander Jonasing, Nikita Tšistjakov, Aleksandr Antonov, Vjtšeslav Ištšik ja Deniss Presnetsov võitsid hõbeda spetsiaalses hüpetehnikas; pronksmedalid said Vjtšeslav Ištšik (sparring kuni 78 kg), Eduard Svarvall (kompleksharjutused 3. dani klassis), Vladislav Žarov (kompleksharjutused 1. dani klassis) ja Jelizaveta Plahti (sparring kuni 45 kg).

Intrigeerivaks kujunes järjekordne meesondliku sparringu kohtumine meie ja Venamaa sportlaste vahel. Algul meie sportlased juhtisid, siis hakkasid maha jääma ja viimaseks matšiks oli seis taas võrdne. Viimase „lahingu“ võitsid aga venelased, kes kokkuvõttes tulid ka selles distsipliinis Euroopa meistriteks ja kes tõsist vastupanu kohtasid vaid meie meeskonna poolt. Venamaa koondis sai esikoha ka võidetud medalite üldarvestuses.

„Euroopa meistrivõistlused näitasid taas Eesti sportlaste kõrget potentsiaali – seda märgivad ka meie kolleegid teistest riikidest. Tähtis on mainida, et meil on kasvamas terve põlvkond lootustandvaid noori sportlasi, mitõttu ka saavutuste järjepidevus peaks kestma,“ ütles Eesti Taekwondo Liidu president Mihhail Kõlvart.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch