Eesti jalgpallikoondislane peab läbima 11-kuulise ajateenistuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Brent Lepistu
Brent Lepistu Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Mitmed Eesti sportlased alustasid jaanuaris ajateenistust, kuid seda spordirühma - kus teenis ka levadialane Artur Pikk - asemel koguni täispikas ehk 11 kuu pikkuses versioonis.

Kutsutute seas on näiteks detsembris Eesti täiskasvanute koondises debüteerinud Brent Lepistu ja teinegi Flora mängija - U-23 koondislane Martin Kase. Samuti mullu Tallinna Kalevis mänginud ja U-21 koondist esindanud Johannes Kukebal.

"Nemad [Martin Kase ja Brent Lepistu] on jah hetkel kaitseväes, teenivad aega. Õpivad siis teisel tasandil enda keha arendama, usun, et see tuleb pöörata enda kasuks ja ootame neid rõõmuga tagasi," kommenteeris tekkinud olukorda florakate peatreener Norbert Hurt, vahendab Soccernet.ee.

Kuidas sai aga juhtuda, et regulaarselt Sinisärke esindavaid mängumehi ei suunatud spordirühma, kus lisaks kaheksa kuud lühemale teenistusajale tekiks ka võimalus osaleda aeg-ajalt esindusmeeskonna ühistreeningutel?

"See on selline koostöö küsimus alaliidu ja kaitseväe vahel. Jah, seal on võibolla olnud kohti, kus tuleks tõhustada seda tööd omavahel, aga sellest hoolimata on info meil ikkagi praegu selline, et nad [Kase ja Lepistu] läksid kaasa küll selle [Võru Kuperjanovi] pundiga, aga peaksid peagi saama tulla üle Tallinnasse. Praegu selle küsimusega tegeletakse ja usun, et see olukord siiski lõpeb meile pigem hästi," avaldas Hurt lootust, et Flora päris aasta lõpuni siiski keskpoolkaitsja Lepistu ja tipuründaja Kaseta läbi ajama ei pea.

Sündmuste lühike kronoloogia näeb jalgpalliliidu president Aivar Pohlaku sõnul välja selline: noormehed said lõpliku kutse armeeteenistusse möödunud aasta 2. aprillil, teavitasid sellest kohe ka jalgpalliliitu ning tööpäeva lõpuks oli spordirühma saamise taotlus edastatud juba ka Eesti Olümpiakomiteele. Sealt jõudis palve Kaitseressursside Ametisse (KRA) kuu aega hiljem, täiendab Õhtuleht.

EOK spordidirektor Martti Raju sõnul tuleb neil esialgne spordirühma soovijate nimekiri esitada kas eelmise aasta lõpus või uue algul ning jalgpallurite nimed jõudsid temani liiga hilja.

Jalgpallurid pole ainsad sportlased, kes peavad praeguste plaanide kohaselt läbima 11-kuulise ajateenistuse. EOK spordidirektor sõnas Õhtulehele, et lihtaega pidid minema teenima ka autosportlased Aavo Talvar ja Ken Torn ning kaugushüppaja Mihkel Kase.

"Rumal olukord ongi see, et kui sind jaanuaris sõjaväkke kutsutakse, siis polegi võimalust puhtfüüsiliselt spordirühma kandideerida, sest seda lihtsalt ei komplekteerita," nentis Raju.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: