Vana rivaali alistanud Kontaveit jõudis Miamis põhiturniirile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Fed Cup turniir Tallinnas - Anett Kontaveit
Fed Cup turniir Tallinnas - Anett Kontaveit Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Anett Kontaveit (ATP 112.) alistas kõrgetasemelise Miami turniiri kvalifikatsiooni otsustavas matšis belglanna Alison van Uytvancki (WTA 138.) 6:3, 6:2 ja pääses põhitabelisse.

Avasetis jäi Kontaveit murdega taha, aga võitis siis neli geimi järjest ja vormistas avaseti võidu numbritega 6:3. Teises setis läks Kontaveit 2:0 juhtima, kaotas siis ka ise korra pallingugeimi, aga lõpetas seti nelja geimivõiduga järjest.

Vastase 58 minutiga alistanud eestlannal oli selgelt parem esimese servi õnnestumise protsent (71% vs 43%) ja neist realiseeris ta punktiks 69% (vastane 47%). Viiest murdepallist sai Kontaveit endale kolm, van Uytvanck kuuest vaid ühe.

Ühtlasi maksis Kontaveit kätte ka mullu Poitiers' turniiri veerandfinaalis ja juba 2011. aastal Leedus peetud ITF-i turniiri finaalis saadud kaotuste eest.