Euroopa meister Itaalia sai kolmanda koha duellis jagu Belgiast

Itaalia jalgpallikoondis
Itaalia jalgpallikoondis Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Jalgpalli Rahvuste liiga kolmanda koha mängu võitis valitsev Euroopa meister Itaalia, kes oli Torinos üle maailma edetabelit juhtivast Belgia koondisest 2:1.

Esimene poolaeg möödus väravateta, aga kohe teise poolaja esimesel minutil sai Nicolo Barella lahtise palli ja saatis selle Belgia väravasse.

Teise poolaja keskel tegi Timothy Castagne (Belgia) oma karistusalas vastasele vea ja kohtunik Srdjan Jovanovic määras penalti, mida kinnitas ka VAR. Domenico Berardi realiseeris 11 meetri karistuslöögi.

Belgia auvärav sündis 86. minutil, kui Kevin De Bruyne mängis vahetusest sekkunud Charles de Ketelaere väravavaht Gianluigi Donnarummaga üks-üks olukorda ja noor belglane põrutas palli puuri.

Mõlemad meeskonnad olid poolfinaali kaotanud: Itaalia jäi alla Hispaaniale 1:2 ja Belgia koondis Prantsusmaale 2:3.

Hispaania - Prantsusmaa finaali saab vaadata ETV2 ja ERR-i spordiportaali vahendusel algusega kell 21.35.