Rooba endine koduklubi tegi Soome jäähokiliigas uskumatu tagasituleku

Jäähoki
Jäähoki Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Soome jäähokiliigas (SM-liiga) sündis laupäeval uskumatu tulemus, kui JYP-i võistkond lõi kolmanda perioodi viimase minutiga kolm väravat ja saatis mängu lisaajale. JYP võitis lisaajal kohtumise tulemusega 5:4.

Aastatel 2017 kuni 2021 Robert Rooba koduklubiks olnud JYP läks esimesel perioodil Severi Lahtineni väravast kohtumist 1:0 juhtima.

Teisel perioodil väravaid ei löödud, ent kolmanda periood alguses lõi KalPa jäähokiklubi 12 minutiga neli väravat ja poolteist minutit enne kohtumise lõppu tundus, et 1:4 skooriga JYP ka kaotab.

Kolmanda perioodi viimase minutiga tegi JYP hämmastava tagasituleku. Kõigepealt lõi minut ja kaks sekundit enne kohtumise lõppu JYP-i mängija Adam Brodecki ühe värava tagasi. Seejärel suutsid Anttoni Honka ja Joakim Kemmel samuti skoori teha ja normaalaeg lõppes 4:4 seisul.

Lisaajal tõusis JYP-i kangelaseks normaalajal viigivärava löönud 17-aastane Joakim Kemmel, kelle väravast JYP 5:4 võidu võttis.

JYP hoiab SM-liigas 18 punktiga kuuendat kohta, KalPa on kogunud 14 punkti ja asetseb liigatabelis kaheteistkümnendal kohal.

Toimetaja: Henrik Laever