Mitu kukkumist üle elanud koondisesõitjad säilitasid ISDE-l 17. kohta

Elary Talu ISDE endurovõistlusel.
Elary Talu ISDE endurovõistlusel. Autor/allikas: Helen Urbanik

Eesti rahvuskoondise sõitjad elasid kolmapäeval küll üle mitmeid kukkumisi, kuid säilitasid sellegipoolest rahvusvahelise enduro kuuepäevasõidul (ISDE) 17. kohta.

Eesti rahvuskoondise sõitjad on olnud 17. kohal alates esmaspäeval alanud sõidu algust ning säilitasid koha ka kolmapäeval, mil nii Priit Bienel kui ka Jüri Triisal tuli üle elada mitmeid kukkumisi.

Biene kukkus ühel katsel kahesaja meetri jooksul kaks korda ning ütles, et ebaõnnestumised ajasid teda närvi. Triisa arvas omakorda, et teda hoidsid kõrgemad jõud, sest kahel katsel toimunud kukkumised oleksid mõlemad võinud õnnetult lõppeda.

Neljandal krossikatsel jäi eestlane kurvis tolmuvalli kinni ja kukkus, nägu ees, rajapiirde postide vahele. Püsti tõustes takerdus jalaraud pükstesse ja ta oleks peaaegu uuesti kukkunud. Päeva lõpus viiendal krossikatsel kukkus ta takistusel peaga vastu kive ja tundis püsti tõustes, et pea kumiseb. "Midagi mind täna päästis, et ma üldse ellu jäin," ütles Triisa. 

Eestlastest oli Elary Talu (KTM, E3) kolmapäeval üldarvestuses 72., Priit Biene (Yamaha, E2) 80., Jüri Triisa (KTM, E3) 103. ja Toomas Triisa (Husqvarna, E1) 106.

Üldarvestuses jätkab ISDE-l liidrina hispaanlane Josep Garcia. Rahvusmeeskondadest juhib Itaalia Hispaania ja USA ees ning Eesti jätkab võistlust 17. kohal.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: