NHL-i hooaeg kujuneb tavapärasest erinevaks

NHL
NHL Autor/allikas: SCANPIX / AP

Maailma tugevaima jäähokiliiga NHL-i uus hooaeg algab 13. jaanuaril ja 56-mänguliseks kärbitud põhihooaeg peaks kestma 8. maini, millele järgnevad Stanley karikamängud.

Kui traditsiooniliselt koosneb NHL-i hooaeg iga meeskonna jaoks 82 mängust, siis koroonaviiruse pandeemia on kalendri vähemalt paariks hooajaks sassi löönud.

Eelmine hooaeg jäi märtsis pooleli ja seda sai jätkata alles augustis. Stanley karikavõitja selgus aga septembri lõpuks.

Kuna viiruse levik ei taandunud, siis on see venitanud ka uue hooaja algust ja ehkki jaanuari keskpaigas visatakse litter jääle, kujuneb süsteem tavapärasest pisut erinevaks.

Seekord on võistkonnad jaotatud nelja divisjoni (geograafilisel printsiibil ida-, lääne-, kesk- ja põhjadivisjon) ning põhihooajal kohtutakse üksnes oma divisjoni klubidega.

See tähendab, et ida-, lääne- ja keskdivisjoni klubid mängivad kõikide divisjonikaaslastega läbi kaheksa korda. Koosseisult hõredamas põhjadivisjonis tuleb igal meeskonnal pidada kaaslastega üheksa või kümme matši.

Iga divisjoni neli paremat jätkavad Stanley karikasarjas, kus play-off mängud peetakse tuttava süsteemi järgi põhimõttel parem seitsmest. Hooaeg peaks kulmineeruma traditsiooniliselt juuni keskpaigas.

Divisjonide koosseisud:

Keskdivisjon: Carolina, Chicago, Columbus, Dallas, Detroit, Florida, Nashville, Tampa Bay.
Idadivisjon: Boston, Buffalo, New Jersey, NY Islanders, NY Rangers, Philadephia, Pittsburgh, Washington.
Põhjadivisjon: Calgary, Edmonton, Montreal, Ottawa, Toronto, Vancouver, Winnipeg.
Läänedivisjon: Anaheim, Arizona, Colorado, Los Angeles, Minnesota, San Jose, St. Louis, Las Vegas.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: