Žalgirise hammas Jasikeviciuse Barcelona peale ei hakanud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Euroliiga: Kaunase Žalgiris - Barcelona
Euroliiga: Kaunase Žalgiris - Barcelona Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Korvpalli Euroliigas alistas Sarunas Jasikeviciuse juhendatav Barcelona leeduka endised hoolealused, Kaunase Žalgirise, võõrsil 73:62.

Leedu korvpallilegend Jasikevicius juhendas Žalgirist viimased neli aastat, ent asus tänavu juulis oma endise koduklubi Barcelona etteotsa. Mängijana Barcelonat aastail 2000–2003 ja 2012–2013 esindanud Jasikeviciuse käe all on Kataloonia suurklubi alustanud hooaega hästi: Euroliigas ollakse liidripositsioonil, Hispaanias hoitakse 12 mängu järel kolmandat kohta.

Oma esimeses kohtumises Žalgirisega pärast suvist klubivahetust Jasikeviciuse hoolealused Leedu meisterklubile ühtki veerandit ei loovutanud. Barcelona võitis avaveerandi kolme silmaga ja poolajaks haarati kuuepunktiline edu. Kolmanda veerandi võitsid külalised minimaalselt, kokkuvõttes oldi Žalgirisest paremad 11 silmaga.

Võitjate parimana tõi Brandon Davies meeskonnale 16 punkti, panustades veel nelja lauapalliga. 15 silma sai kirja Kyle Kuric. Kaunase Žalgirise ridades osutus parimaks punktitoojaks 15 silma loopinud Rokas Jokubaitis.

Barcelona jätkab üheksa võidu ja kahe kaotusega Euroliiga liidrina, edestades ühe mängu enam kaotanud Moskva CSKA-d ning kuus võitu ja kolm kaotust kogunud Peterburi Zeniiti. Žalgiris on viie võidu ja seitsme kaotusega 11. positsioonil.