Eesti jalgpallikoondis peab pärast mängu Armeeniaga jääma isolatsiooni

Eesti jalgpallikoondis
Eesti jalgpallikoondis Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Kuna üks Armeenia jalgpallikoondise toetuspersonali liige andis 12. oktoobril positiivse koroonaviiruse testi, tuleb terviseameti hinnangul ka mängul osalevatel Eesti jalgpalluritel peale kolmapäevast mängu isolatsiooni jääda.

Terviseamet ja Eesti Jalgpalli Liit leppisid kokku käitumisreeglites, mille kohaselt on positiivse proovi andnud Armeenia kodanik täielikus isolatsioonis, jalgpallikoondise mängijad ja toetuspersonal peavad maske kandma väljaspool oma hotellituba ja mänguväljakut. Ülejäänud koondise liikmed peavad peale mängu püsima oma hotellitoas ega tohi sealt vastavalt kehtivale korraldusele lahkuda sealt mujale kui lennujaama.

"Kuigi Armeenia koondise arsti sõnul ei puutunud mängijad kokku nakatunud toetuspersonali liikmega, saabusid kõik koondise 47 liiget Eestisse ühise tšarterlennuga. Seega ei saa meeskonnasiseste lähikontaktide osas keegi täielikult vettpidavat garantiid anda," ütles terviseameti peadirektor Üllar Lanno pressiteates.

Terviseameti hinnangul on mängu jälgimine pealtvaatajate jaoks ohutu, kuid küll on teoreetiline nakkusoht olemas Eesti jalgpallikoondise mängijatel, millest teavitamise kohustus jäi Eesti Jalgpalli Liidule.

"Kuna ka pealtnäha terve inimene võib hetkel teadaoleva info põhjal viirust levitada enam kui nädal peale nakatumist, tuleb meie jalgpallurite tervise kaitsmiseks ja viiruse leviku vältimiseks jääda isolatsiooni kuni testi tulemuse teadasaamiseni 21. oktoobril," lisas Lanno.

Positiivse tulemuse korral tuleb sportlasel jääda isolatsiooni täiendavalt kaheks nädalaks.

Eesti ja Armeenia omavaheline Rahvuste liiga kohtumine algab Lillekülas täna õhtul kell 21.45. ETV2 otseülekanne alustab kell 21.15.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: