Sula krooniti seitsmekordseks Eesti meistriks, Karlson pälvis kuus kulda

Aerutamise Eesti meistrivõistlustel osalenud sportlased
Aerutamise Eesti meistrivõistlustel osalenud sportlased Autor/allikas: Martin Ilumets, EAF

Läinud kahel nädalavahetusel toimusid rajatavas Aidu veespordikeskuses rajaaerutamise Eesti meistrivõistlused juunioridele, noortele ja täiskasvanutele. Kolmel päeval võistles kolmel eri distantsil ja viies erinevas paadiklassis 145 sportlast.

Noored võistlesid kahel päeval 1000 meetri ja 500 meetri distantsil. Parim süstasõitja noormeeste seast oli mõlemal distantsil Martin Mikson Põhjakotka spordiklubist ja neidude arvestuses Jelizaveta Fjodorova Narvast. Kanuuklassis võidutses mõlemal distantsil Narva sportlane Ivan Pettsenko.

Neidude kahesüstade arvestuses oli parim mõlemal distantsil Põhjakotka spordiklubi paatkond Kolk - Karotam. Noormeeste kaheses süstas said Eesti meistritiitli 1000 meetri ja 500 meetri distantsil Põhjakotka klubi sportlased Martin Mikson ja Sergei Koltšin. Neljastel süstadel olid neidudest parimad Põhjakotka klubi paatkond Karotam - Kolk - Hirvi - Kurg ja noormeestest samuti Põhjakotka noorsportlased Vassiljev - Koltšin - Mikson - Damaskin.

Täiskasvanud võistlesid lisaks 1000 ja 500 meetrile ka 200 meetri sprindidistantsil.

Süstaaerutaja Kaspar Sula krooniti sel aastal seitsmekordseks Eesti meistriks. Ta võitis ära kõik distantsid ja süstaklassid. Parimaks kanuuaerutajaks tuli sel aastal Joosep Karlson, kes võitis võimalikust kuuest kuldmedalist kuus.

Naiste arvestuses võidutses noorteklassis võistlev Jelizaveta Fjodorva Narvast 1000 ja 200 meetril distantsil,  500 meetrisel distantsil oli parim Narva esindaja Natalja Tortsova.

Juunioride seas võistlesid noormehed 200 m ja 1000 m distantsil ning neiud 200 m ja 500 m distantsil üheste ning kaheste paatidega. Neljapaatidel oli kavas 500 m distants. 200 m sprindistantsil oli noormeestest parim Viljandi sportlane Aron Faber ja neidudest Jelizaveta Fjodorova. Samad sportlased krooniti Eesti meistriteks ka pikematel distantsidel.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: