Uiboleht: ettepanek maavõistlus pidada tuli Itaalialt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Itaalia - Eesti EM-valikmäng (2011)
Itaalia - Eesti EM-valikmäng (2011) Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Eesti meeste jalgpallikoondis kohtub 11. novembril maavõistlusmängus Itaaliaga. Eesti jalgpalliliidu avalike suhete osakonna juhataja Mihkel Uibolehe sõnul tuli initsiatiiv omavahel mängida itaallastelt.

"Eelmise nädala alguses tegi Itaalia jalgpalliliit ametliku ettepaneku pidada 11. novembril Itaalias maavõistlus. Nad tuletasid meelde meie eelnevaid meeldivaid kontakte 2012. aasta EM-valiksarjas, kus siis kodus kaotasime napilt 1:2 ja võõrsil 0:3. Loomulikult ei läinud meil kaua aega vastata, et jah, oleme nõus. Nüüd on veel paika panemata konkreetne linn, kus Itaalias mängitakse. Kõik muud detailid on paigas," selgitas Uiboleht Vikerraadiole antud intervjuus.

"Seoses koroonakriisiga juhtus niimoodi, et märtsis jalgpalli ei mängitud ja tänu sellele tegi Euroopa jalgpalliliit UEFA kalendri ümber, et septembris mängivad koondised tavapärased kaks mängu, aga oktoobris ja novembris tavapärase kahe asemel kolm ühel nädalal. Novembrisse oleksime pidanud niikuinii leidma vastase ja meil olid potentsiaalsed vastased ka olemas, aga kui Itaalia pakkumise tegi, siis ei olnud me veel ühtegi kokkulepet sõlminud."

Miks valis Itaalia vastaseks just Eesti? "Väga keeruline öelda. Tavaliselt ei põhjendata kunagi selliseid valikuid. Tihtipeale on seal taga hea läbisaamine, kui just ei ole tegemist mõne peatreeneri spetsiifilise sooviga. On täiesti selge, et Eestil kokku leppida nii suure riigiga nagu Itaalia tavalist maavõistlusmängu on väga keeruline," selgitas Uiboleht.

"Meil ei ole see senimaani õnnestunud pärast iseseisvuse taastamist ei Saksamaaga ega Inglismaa või Hispaaniaga, küll aga oleme mänginud maavõistluses Prantsusmaaga ja mitmel korral Portugaliga. Itaalia on selles mõttes kõige suurem jalgpallimaa, kellega oleme maavõistluse korraldanud," lisas Uiboleht, tuues suure maavõistlusena veel välja kohtumise Brasiiliaga.

Itaalia jalgpallikoondis on neljakordne maailmameister (1934, 1938, 1982, 2006) ning 1968. aastal krooniti meeskond Euroopa meistriks. Itaaliast on enim maailmameistritiitleid vaid Brasiilial (5), neli tiitlit on lisaks Itaaliale võitnud ka Saksamaa. FIFA edetabelis asub Itaalia hetkel 13. kohal.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: