ROK-i juht: kui olümpiamänge 2021. aastal ei toimu, jäävad need üldse ära

WHO direktor Tedros Adhanom Ghebreyesus ja ROK-i juht Thomas Bach
WHO direktor Tedros Adhanom Ghebreyesus ja ROK-i juht Thomas Bach Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) juht Thomas Bach andis märku, et kui Tokyo olümpiamänge ei peaks olema võimalik pidada ka järgmise aasta suvel, siis neid ei toimugi.

Märtsis võtsid ROK ja Jaapani valitsus vastu otsuse lükata Tokyo olümpiamängud täpselt aasta võrra edasi. Peale seda on Jaapani peaminister öelnud, et kui koroonaviiruse levik ei vähene ja seda ei saada kontrolli alla, siis mitme spordialaga suuri üritusi ei toimu Jaapanis ka 2021. aastal. Olümpiat võõrustavas riigis on diagnoositud 17 100 koroonaviirusesse nakatunut, kellest on surnud 797.

"Ausalt öeldes saan ma sellisest seisukohast aru, sest sa ei saa igavesti hoida korralduskomitees tööl 3000-5000 inimest," ütles Bach. "Lisaks ei ole lihtsalt võimalik, et olümpiamängude pärast muutub igal aastal kõikide alaliitude kalender. Sportlastes ei tohi tekitada ebakindlust."

Bach kinnitab, et ROK teeb kõik, et olümpiamängud järgmisel aastal siiski toimuks ning valmistutakse erinevateks stsenaariumiteks, mille hulka kuulub ka sportlaste karantiini panemine. "Mida see tähendaks elule olümpiakülas? Kõik võimalused on sõelal ja sellepärast ma ütlen, et see on väga suur ülesanne leida õige lahendus. Siin on nii palju võimalusi ja ei ole lihtne valida välja ühte kindlat. Kui meil on selge arusaam, milline võiks maailm järgmise aasta 23. juulil välja näha, siis me anname nendest otsustest ülevaate."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: