ROK-i liige: olümpiamängude korraldajad seisavad silmitsi tõsiste probleemidega

John Coates
John Coates Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Tokyo olümpiamängudel Rahvusvahelist Olümpiakomiteed (ROK) esindav John Coates usub, et korraldajad seisavad tõsiste probleemide ees, kuna paljud riigid ei suuda koroonaviirust kontrolli alla saada.

Coates andis Tokyo olümpiamängude korraldajatele signaali, et kui oktoobriks ei ole märke koroonaviiruse kontrolli alla saamisest, siis tuleks hakata valmistuma väga erinevateks olümpiamängudeks. Üheks suurimaks probleemiks on erinevate riikide sportlaste saabumine Jaapanisse. "Olümpiamängudel osaleb 206 erinevat rahvust. Eile näiteks oli Brasiilias üle 10 000 uue koroonaviiruse juhtumi. Väge vähesed riigid on asjade üle kontrolli saamas. Me peame võõrustama 11 000 sportlast, 5 000 treenerit ja muud tehnilist personali ning korralduskomitees töötab ligi 4 000 inimest. Samuti on appi tarvis 60 000 vabatahtlikku. See on väga suur hulk inimesi," loetles Coates.

"Olümpiamänge ei ole enam võimalik edasi lükata. Need toimuvad kas 2021. aastal või üldse mitte. Me peame arvestama, et selleks ajaks ei pruugi olla olemas koroonaviiruse vastu veel vaktsiini ja kui ka on, siis see ei pruugi kättesaadav olla kõikides maailma riikides," lisas Coates.

Tokyo olümpiamängude uueks toimumisajaks on 23. juuli - 8. august aastal 2021.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: