Jürgen Henn: õppisin hindama vanemate mängijate panust inimeste juhtimisel

Oma teisel ametiaastal Tallinna FC Flora Eesti meistriks viinud peatreener Jürgen Henn õppis tänavu enim meeskonnatööd ja vanemate mängijate olulisust meeskonna juures.

Sul oli teine aasta meeskonda juhendada. Esimesel aastal tiitlit ei tulnud, nüüd tuli. Mida tegid teistmoodi?

Suured asjad jäid samaks. Suutsime võib-olla teha eelmisest aastast õiged järeldused. Meil tegelikult ka eelmisel aastal ei läinud ju palju puudu. Mõningad detailid, mõningad mängulõpud läksid valusalt käest ära. See aasta suutsime need kohad ära lappida. Kostja lisandumine aitas sellele kindlasti kaasa.

Teil oli üks päris keeruline moment. See oli pärast euromänge, kui olite Itaalias ühel kummalisel mängul käinud. See oli ilmselt ka sinu jaoks kummaline olukord. Mida siis mõtlesid, et mis nüüd juhtuma hakkab?

Tõepoolest! Treenerina oli esmakordne moment, aga suurest jalgpallist on teada, et alati peatreener ei dikteeri neid mängugraafikuid. Klubil on oma sõna öelda. Ega seal pikalt mõelda ei olnudki. Tuli mõelda, kuidas kiiresti uuesti ree peale saada ja liigaga edasi minna.

Mida ise sel hooaja kõige rohkem õppisid?

Võib-olla ühte asja ongi väga raske välja tuua. Õppisin hindama meeskonnatööd ja vanemate mängijate panust mitte otse jalgpalliga seonduvalt, vaid inimeste juhtimisel. Selle olulisus sai väga palju selgemaks.

Mis on Konstantin Vassiljevi fenomen ja Gert Kams sinna kõrvale ka? Kaks meest, mõlemad vanemad kui sina ka. Miks nad on nii head?

Esimese asjana tooksin nende puhul kindlasti välja nende töökuse ja eeskujulikkuse igas treeningus. Nad seavad enda jaoks juba lati väga kõrgele. Ma ütleks, et see toob ülejäänud meeskonna järgi. Nad ei lase ei endal, üksteisel ega ülejäänud meeskonnal alla teatud taseme üheski trennis esineda. Ma arvan, et see on nende number üks väärtus.

Kaua nüüd pidutsete?

Mis päev täna on?

Täna on pühapäev.

Kaua ei saa, sest meil on kolmapäeval juba uus mäng. Paar päeva ikka antakse.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: