Eesti tõusis discgolfi maailma kolmandaks riigiks

Kristin Tattar
Kristin Tattar Autor/allikas: Mailiis Ollino / Eesti Meedia / Scanpix

Discgofi riikide edetabelis on Eesti vahetanud varasema viienda koha kõrge kolmanda koha vastu.

WFDF uuendab riikide reitingutabelit kaks korda aastas, kevadel ja sügisel ning igakordselt peale võistkondlikke maailmameistrivõistlusi, mis toimuvad kaheaastase intervalliga.

Viimase reitinguuendusega on Eesti tõusnud kolmandale kohale, möödudes Uus-Meremaast ja USA-st. Tabelit on asunud juhtima Soome, kes tõusis sarnaselt Eestile kaks kohta. Teise koha säilitas Kanada.

Tabelitõus ja senine parim koht maailma edetabelis on saavutatud tänu meie esimängijate tublile tõusule maailma edetabelis ja käesoleval aastal toimunud võistkondlikul MM-il saavutatud pronksmedalile.

"Võime lugeda discgolfi hooaja sisuliselt lõppenuks kuid ka väga kordaläinuks. Meie sportlastele tulemustega võib sellel hooajal väga rahule jääda ja ka discgolfi arenguga Eestis tervikuna," lausus Eesti discgolfi liidu president Rein Rotmeister pressiteate vahendusel.

"Kristin Tattar tegi unelmate hooaja, tõustes maailma reitingutabelis neljandaks. Kristin võitis esimese eestlasena major taseme turniiri, tulles USA lahtiste meistrivõistluste võitjaks, lisaks võitis Kanada meistrivõistlused, Euro Touri Euroopas ja oli maailmameistrivõistlustel kuues."

"Kui eelmisel aastal tõusis Silver Lätt esimese eestlasena üle 1000 reitingupunkti, siis käesoleval hooajal lisandus teine suurmeistri tähist ületav mängija Albert Tamm," jätkas Rotmeister. "Albert ongi tänaseks võtnud endale Eestis liidrirolli, tulles major tasemega võistlusel European Openil esikolmikusse ning mahtudes USA lahtistel meistrivõistlustel esikümnesse."

"Lisaks muidugi meie pronksmedal meeskondlikult MM-ilt (toimus käesoleval aastal Eestis, Alutaguse vallas Ida-Virumaal), mis on seda enam tähelepanuväärne, et meie esikolmik viibis samal ajal USA-s võistlusturneel. See näitab Eesti discgolfi sisu ja kõrget keskmist taset."

"Tulemused näitavad, et Eesti discgolf on jätkuvalt kiires arengus ja mitte ainult tippspordi poole pealt," ütles alaliidu president. "Rõõmu teeb ka harrastajate jätkuv kasv, tänase (16.10.) seisuga on discgolfi online süsteemis "Metrix" üle 15 800 unikaalse eestimaalasest kasutaja."

"Need on harrastajad, kes märgivad ka oma tulemusi üles, tegelik harrastajate arv ületab kindlasti 20 000 piiri. Selle hooaja tulemuste põhjal jääme suure huviga ootama järgmist hooaega ning vaatame, mida Eesti discgolfil on uut pakkuda".

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: