Kristin Tattar peab oma edu aluseks pühendumist ja valmisolekut ohverdusteks

Foto: Mailiis Ollino / Eesti Meedia / Scanpix

Eelmisel aastal discgolfi maailmameistrivõistlustel kuuenda koha saavutanud Kristin Tattar saab 1. juuniks teada, kas tänavune MM septembris Ameerika Ühendriikides toimub või mitte.

Möödunud aastal discgolfis absoluutsesse tippu tõusnud Kristin Tattar ootas head hooaega ka tänavu, paraku pani koroonaviirus kogu maailma spordi pausile. Seejuures ala harrastajatel läks veel isegi hästi, et sai üksi rajal looduses liikuda ka siis, kui muu sport suuresti seisis. Aga võistluste kohapealt on ikkagi tänavusel aastal kriips peal.

"Sai seda vormi ajastatud küll niimoodi, et märtsi lõpus oleks see hooaeg pidanud käima minema ja tunne oligi päris hea. Aga siis hakkasid need uudised üksteise järel tulema, et mingi lootus märtsis-aprillis veel oli, et äkki ikka kuskil mai lõpus saab minna reisile kuskile mängima, aga see läks ainult hullemaks. Nüüd ma need lootused ja ootused olen maha matnud, et tuleb selline vaheaasta, treeningaasta," rääkis Tattar intervjuus ERR-ile.

Möödunud aastal võitis Tattar Euro Touri, Kanada lahtised ja tõelise suursaavutusena USA lahtised meistrivõistlused, MM-il oli kuues. Oma edu aluseks peab Tattar seda, et on olnud pühendunud ja ohverdusteks valmis.

"Kui ma nüüd peaks kellelegi teisele soovitusi jagama või ütlema, kuidas jõuda tippu... raske on öelda seda, sest nii palju peab ohverdama ja raskeid otsuseid tegema. Ma arvan, et pühendumus viib sihile," jätkas Tattar.

Tänavune MM peaks toimuma septembris taas USA-s, otsus selle toimumise kohta peaks lõplikult langema 1. juunil.

"No juhul, kui see toimub ja kui piirid avatakse ja tehakse see võimalikuks, siis tuleb minna, see oleks tähtsündmus hooajal. Aga jällegi, väga raske öelda, ma ise tunnen, et see on ebareaalne," nentis Tattar.

Pigem jäävad discgolfarile tänavuseks tippvõistluseks Eesti meistrivõistlused, mis toimuvad augustis.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: