Hokiprofid Rooba ja Liivik korraldavad lastele populaarset laagrit

Foto: ERR

Kaks Eesti tuntud jäähokiproffi Robert Rooba ja Siim Liivik korraldavad kolmendat aastat järjest lastele suvist hokilaagrit. Mõlemad on hingega asja juures, laagris osalejate arv on aastatega kasvanud.

Ligi 90 erinevas vanuses last alustasid täna Škoda jäähallis Tallinnas neli päeva kestvat suvist laagrit, kus jäätreeningute kõrval on tähelepanu ka üldfüüsilisel tegevusel. Treeningud toimuvad kaks korda päevas ja vahepeal istutakse treenerite tähelepaneliku pilgu all üheskoos lõunasöögilauda. Üks laagri korraldajatest Robert Rooba ütleb, et taoliste laagrite traditsioon Eestis on alles tekkimas.

"Eestis on see suvelaagrite kultuur suhteliselt puudulik ja meil olid Siimuga head kogemused Soomes olevatest laagritest ning mingi hetk otsustasimegi, et oleks õige aeg ka Eestis midagi sellist luua. Sellist asja saab teha ainult hea tiimiga ja võib tunduda küll, et mis see siis on, teha mingi lastelaager, aga nüüd mõned aastad seda teinuna olen aru saanud, et väga lihtne projekt see ei ole," tõdeb Rooba.

Rooba ja Liiviku kõrval aitavad hokilaagrit läbi viia Eesti koondislased Villem-Henrik Koitmaa, Mihkel Võrang, Kevin Parras, Jaanus Sorokin ja veel mitmed teised. Uuel hooajal Klagenfurti klubis karjääri jätkava Liiviku sõnul on sellistest laagritest võita mitte ainult lastel.

"Ma teen seda asja südamest ja ma näen nende laste rõõmu. Lapsed tulevad pärast seda nädalat ja kallistavad ning ütlevad, et see oli elu parim nädal. Saan lastelt palju energia ja püüan seda neile ka ise anda," kommenteerib Liivik.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: