Avakolmandikul viigiga piirdunud USA alistas MM-il Suurbritannia ({{commentsTotal}})

{{1557904320000 | amCalendar}}
USA jäähokikoondis
USA jäähokikoondis Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Ameerika Ühendriikide jäähokikoondis alistas Slovakkias peetaval MM-turniiril A-alagrupi neljanda vooru kohtumises Suurbritannia 6:3 (1:1, 3:1, 2:1).

Ameeriklased asusid mängu juhtima 13. minutil James van Riemsdyki tabamusest, aga brittidel õnnestus kolm minutit hiljem Mike Hammondi väravast viigistada ja esimene kolmandik lõppeski 1:1.

Teisel kolmandikul pani USA oma favoriidistaatuse maksma ja haaras 4:1 eduseisu. Väravani jõudsid Clayton Keller, Chris Kreider ja Alex DeBrincat. Kuus sekundit enne perioodi lõppu jõudis aga brittide teise tabamuseni Brett Perlini.

Viimasel kolmandikul jõudsid ameeriklastest tabamuseni ka Patrick Kane ja Derek Ryan, aga britid said veel ühe värava kirja - kolm ja pool minutit enne lõppu oli täpne Ben Davies.

Tabeliseis A-grupis: 1. Saksamaa 9 punkti (3 mängust), 2. USA 8 (4), 3. Soome 7 (3), 4. Kanada 6 (3), 5. Taani 5 (3), 6. Slovakkia 3 (3), 7. Prantsusmaa 1 (3), 8. Suurbritannia 0 (4).

B-grupi kohtumises alistas Šveits Norra 4:1 (1:0, 1:0, 2:1). Kaks väravat viskas võitjate kasuks Andres Ambuhl.

Tabeliseis B-grupis: 1. Šveits 12 punkti (4 mängust), 2. Venemaa 9 (3), 3. Tšehhi 6 (3), 4. Läti 5 (3), 5. Rootsi 6 (3), 6. Austria 0 (3), 7. Itaalia 0 (3), 8. Norra 0 (4).

Enne mängu:

Ameerika Ühendriigid alustasid MM-i võõrustajamaa Slovakkia vastu, kellele jäädi üllatuslikult alla koguni 1:4. Järgmises mängus tegi USA aga vigade paranduse ja Prantsusmaa vastu võeti kohustuslik võit, numbritega 7:1. Viimases mängus alistasid ameeriklased lisaajal turniiri tugevalt alustanud Soome 3:2.

Suurbritannia jaoks pole MM-turniir kuigivõrd edukalt kulgenud. Avamängus Saksamaaga jäädi küll alla vaid 1:3, aga järgnevalt on saadud kaks suurt kaotust. Esmalt pidid britid tunnistama Kanada koondise 8:0 paremust ja teisipäeval kaotati Taanile suisa 0:9.

A-alagrupis on USA viie punktiga viiendal kohal. Suurbritannia pole punktiarvet avanud ja on viimane, ehk kaheksas. Edasi pääsevad neli paremat, viimane meeskond kukub astme võrra madalamale.

Toimetaja: ERR Sport