Venemaa viskas Itaaliale kümme väravat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1557909120000 | amCalendar}}
Jäähoki MM: Venemaa - Itaalia
Jäähoki MM: Venemaa - Itaalia Autor/allikas: AFP/Scanpix

Venemaa alistas jäähoki MM-turniiril Slovakkias B-alagrupi neljandas voorus Itaalia 10:0 (4:0, 4:0, 2:0).

Venemaa asus kohe esimesel kolmandikul 4:0 juhtima. Väravad viskasid Nikita Zaitsev, Dinar Hafizullin, Jevgeni Kuznetsov ja Aleksandr Ovetškin.

Teisel perioodil lisati veel neli tabamust: teise värava sai kirja Kuznetsov, esimese Ilja Kovaltšuk, Jevgeni Dadonov ja Mihhail Grigorenko.

Viimasel kolmandikul jõudis väravani ka Nikita Kutšerov ja veel korra skooris Dadonov.

Tabeliseis B-grupis: 1. Venemaa 12 punkti (4 mängust), 2. Šveits 12 (4), 3. Tšehhi 6 (3), 4. Läti 6 (3), 5. Rootsi 6 (3), 6. Austria 0 (3), 7. Norra 0 (4), 8. Itaalia 0 (4).

Võõrustaja Slovakkia kaotas aga A-grupi kohtumises Saksamaale 2:3 (0:0, 2:1, 0:2). Seejuures veel kaks minutit enne lõppu olid slovakid 2:1 ees, aga siis skoorisid külalismeeskonna kasuks Markus Eisenschmid ja Leon Draisaitl.

Tabeliseis A-grupis: 1. Saksamaa 12 punkti (4 mängust), 2. USA 8 (4), 3. Soome 7 (3), 4. Kanada 6 (3), 5. Taani 5 (3), 6. Slovakkia 3 (4), 7. Prantsusmaa 1 (3), 8. Suurbritannia 0 (4).

Enne mängu:

Suurtest NHL-i nimedest koosnev Venemaa koondis võtab tänavust turniiri tõsiselt. MM-i alustati 5:2 võiduga Norra vastu ja järgmises mängus seljatati Austria juba 5:0. Kõige hiljutisemalt mängisid venelased Tšehhiga, kes alistati 3:0.

Itaalia jaoks on turniir seni kulgenud raskelt. Juba esimeses mängus kaotati naabritele Šveitsist koguni 0:9 ja järgmises mängus jäädi Rootsile alla 0:8. Teisipäeval mängis Itaalia Lätiga ja kuigi itaallaste puurilukk tegi suurepärase mängu, kaotati Eesti lõunanaabritele 0:3.

Venemaa on A-alagrupis üheksa punktiga Šveitsi järel teine. Itaalia, kes pole veel punktiarvet avanud, on viimasel, ehk kaheksandal kohal.

Toimetaja: ERR Sport