Taani alistas väravatesaju järel karistusvisetes Prantsusmaa ({{commentsTotal}})

{{1557558840000 | amCalendar}}
Taani jäähokikoondislased rõõmustamas.
Taani jäähokikoondislased rõõmustamas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Slovakkias jätkuvatel jäähoki maailmameistrivõistlustel sai Taani karistusvisete järel 5:4 jagu Prantsusmaast.

Prantsusmaa asus üheksandal minutil mängu juhtima, kui arvulises ülekaalus skooris Charles Bertrand. Mäng jätkus pigem Prantsusmaa taktikepi all, kuni viimasel minutil viskasid taanlased 50 sekundiga kaks väravat – viigivärava autor oli Frederik Storm ja seejärel viis Markus Lauridsen Taani 2:1 juhtima.

Teise perioodi alguses viigistas Olivier Dame-Malka iluväravaga seisu. Mõned minutit hiljem teenisid taanlased karistusviske, mida Mikkel Bödker ei realiseerinud. Taas hoogu kogunud prantslased viskasid pooleteise minutiga kaks väravat, minnes 4:2 juhtima. Skoori tegid Damien Fleury ja Valentin Claireaux. Lars Eller vähendas taanlaste kaotusseisu ühele väravale ja viimasel minutil oldi taas lähedal viigiväravale, aga puhkama mindi siiski Prantsusmaa 4:3 juhtimisel.

Kolmandal perioodil sai Taani viigivärava siiski kätte, kui litri saatis prantslaste väravasse Jesper Jensen. Normaalajal rohkem väravaid ei visatud ja mäng läks lisaajale, mida sel MM-il esimest korda mängitakse kolm kolme vastu. Kuna ka lisaajal väravaid ei visatud, selgitati võitja karistusvisete seerias, kus prantslased eksisid viiest bullitist kolmel ja seega jäi peale Taani, tabades neljast viskest kolm.

A-alagruppi kuuluva Taani järgmine vastane on Saksamaa, Prantsusmaa kohtub teises mängus USA-ga.

B-alagrupi päeva esimeses kohtumises oli Šveits koguni 9:0 Itaaliast üle. Kübaratriki tegi Kevin Fiala.

Enne mängu

Mulluse MM-i võõrustaja Taani alustab tänavust MM-i Prantsusmaa vastu. Taani ridadesse kuulub kaks NHL-i mängijat, Prantsusmaal üks.

Eelmisel aastal võitis Taani alagrupis seitsmest mängust kolm ja jäi esimesena veerandfinaali ukse taha, Prantsusmaa sai aasta tagasi kirja kaks võitu.

Toimetaja: ERR Sport