Rootsi alistas möödunud aasta finaali korduskohtumises Šveitsi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1558177680000 | amCalendar}}
Rootsi jäähokikoondis
Rootsi jäähokikoondis Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Slovakkias jätkuval jäähoki MM-il alistas tiitlikaitsja Rootsi laupäeval B-grupi raames Šveitsi 4:3 (1:1, 2:1, 1:1).

Šveits asus kohtumist juhtima neljandal minutil, kui värava viskas Sven Andrighetto. Rootsi viigistas avakolmandiku eelviimasel minutil Alexander Wennbergi tabamusest.

Teisel kolmandikul viis William Nylander rootslased taas juhtima, perioodi keskel tõi Joel Genazzi tabamus tabloole viigi, aga Erik Gustafsson sahistas vaid 30 sekundit hiljem taas šveitslaste võrku.

Šveits jõudis Gaetan Haasi väravaga uuesti viigini, kuid seegi kord ei kestnud pidu kaua - Oliver Ekman-Larsson otsustas mängu minut ja 20 sekundit hiljem. Viimastel minutitel jahtis tühja võrguga riskinud Šveits kolmandatki viigiväravat, aga selleni enam ei jõutud.

Rootsi võit tähendab, et MM-finaalturniiril jätkab ainsa meeskonnana kaotuseta Venemaa. B-grupis jätkavad venelased täiseduga, neile järgnevad 12 punkti kogunud Tšehhi, Rootsi ning Šveits.

Enne mängu:

Favoriitide hulka kuuluv tiitlikaitsja Rootsi alustas MM-i üllatuskaotusega Tšehhile, kellele jäädi alla 2:5. Järgnevates mängudes tehti aga vigade parandus, kui Itaaliast oldi paremad 8:0 ja Norra alistati 9:1. Viimases mängus võideti Austriat 9:1.

Mullune hõbemedalist Šveits on seni tunnistanud vaid võite. Avamängus võideti Itaaliat 9:0, siis alistati Läti 3:1, Austria 4:0 ning viimases mängus Norra 4:1.

Šveits on B-alagrupis Venemaa järel teisel kohal, olles kogunud 12 punkti. Rootsi on üheksa punktiga neljas.

Pärast tänast jääb Rootsil mängida veel Läti ja Venemaaga, Šveitsil aga Venemaa ja Tšehhiga.

Toimetaja: ERR Sport