Eesti jäähokikoondis jäi alla ka Leedule ja sai kuuenda koha ({{commentsTotal}})

Eesti jäähokikoondis
Eesti jäähokikoondis Autor/allikas: Sarunas Mazeika/iihf.com

Eesti jäähokikoondis kaotas Vilniuses lõppenud turniiril Baltic Challenge Cup Leedule 6:3. See tähendab, et Eesti pälvis turniiril kuuenda koha.

Eesti koondis jäi kiirelt kaotusseisu ning esimene kolmandik lõpetati vastaste 2:0 juhtimisel. Teisel kolmandikul suurendas Leedu vahet veelgi, kuid seejärel viskas Eesti koondis kaks väravat tagasi ning otsustavale kolmandikule läksid meeskonnad vastu Leedu juhtimisel 3:2. Seejärel viskasud leedukad järjest kolm väravat, millele Eesti koondis vastas ühega. 3:6 kaotus andis Eestile rahvusvaheliselt turniiril kuuenda koha.

Turniiri võitis Läti koondis, kes alistas finaali Jaapani 3:0. Kolmas koht kuulub Valgevenele, kes sai pronksimatšis jagu Rumeeniast 4:3.

Alagrupis teenis Eesti kaks kaotust, kui kõige pealt jäädi alla 1:4 Lätile ja seejärel 3:7 Rumeeniale.