Eesti hokinoored kohtuvad Helsingis NHL-i mängijatega

Winnipeg Jetsi mängijad.
Winnipeg Jetsi mängijad. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Eesti noorte meistrivõistlustel mängivate klubide kaheksa hokinoort sõidavad sel reedel Helsingisse vaatama Florida Panthersi ja Winnipeg Jetsi vahelist NHL-i kohtumist. Piletid mängule organiseeris Eestis resideeruv Kanada ettevõtja Dimitry Toukhcher.

NHL-i mängule sõidavad 12-15 aastased klubide enda poolt valitud noored mängijad Arvild Laugalis (HC Vipers), Dmitri Dokuchaev (HC Everest), Maksim Turovski (SK Kajakas), Stefan Sorokin (HC Panter), Nikita Tailakov (Viru Sputnik), Maksim Burkov (Narva PSK), Artjom Masljonov (HK Tornaado) ning Edgar Grižas (HC Viking). Helsingis liituvad noortega kaks Eesti mängijat Soomest, Marcus Hämarsalu ning Robert Schmerling, kelle tõi esile Eesti rahvuskoondiste mänedžer Jüri Rooba. 

Toukhcheril oli lapsena samuti võimalus oma silmaga näha NHL-i mängu: "Minu jaoks on see väga oluline heategu, sest isa viis mind hokit vaatama kui olin 10-aastane ning see jättis kustumatu jälje. Nägin jääl tolleaegset legendi hüüdnimega "Vene rakett" ehk Pavel Bured."  

"Olen väga elevil ja tänulik, et lausa kümnel Eesti lapsel selline võimalus tekkis," kommenteeris Soomes jäähokit mängiv Robert Rooba. "Olen ise NHL-i mängu vaatamas käinud ainult korra elus, kui olin umbes 11-aastane. Arvan, et selline võimalus noortel mängijatel kohtuda oma iidolitega mõjub neile tohutult motiveerivalt nagu see mõjus mulle."

NHL-i mänge toimub Põhja-Ameerikast väljaspool vaid üksikuid, mistõttu piletid müüakse välja kiiresti ning nende hind on kõrge. Piletid organiseeris mängudele ise hobikorras hokit mängiv ja Eestis resideeruv Kanada ettevõtja Dimitry Toukhcher. Sõidu organiseerib noortele Eesti Jäähokiliit. 

Eesti laste ja noorte meistrid selgitatakse välja seitsmes vanuseklassis (A, B, C, D, E, F, G). Kokku osaleb meistrivõistlustel üheksa klubi 55 võistkonnaga. Kõige rohkem võistkondi on F1 (sündinud 2009-2010) vanuseklassis, 11. Kokku mängitakse Eesti kuues jäähallis oktoobrist aprillini 410 noorte mängu.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: