Sillaste kohtumisest Hollandiga: kaitse on mänguvõti

Foto: ERR

Eesti meeste käsipallikoondis alustab 2020. aasta Euroopa meistrivõistluste valiktsükli teist etappi, minnes võõrsil vastamisi Hollandiga. Kohtumine algab Eesti aja järgi kell 20.30.

"Oleme rohkem aega veetnud videoklassis ja samuti ka treeningul oleme püüdnud need vähesed päevad võimalikult efektiivselt ära kasutada," rääkis Eesti koondise vasakäär Henri Sillaste, kuidas on uueks valiktsükliks valmistutud.

Mäng Hollandiga on Eesti koondise esimene kohtumine uue peatreeneri Thomas Sivertssoni käe all. Kas rootslase käekiri on koondislastele uudne? "Võimalikult lihtsalt mängida seda käsipalli, mitte raskeks teha. Peaga mängida ja võtta vastu õigeid otsuseid mängus, mitte kiirustada ja konkreetselt mängida. Võistkondlikult, mitte individuaalselt. See on meie trump. Kui hakkame individuaalselt mängima, läheb raskeks," selgitas Sillaste. "Eelnevad treenerid on sama rääkinud, et peame mängima võistkondlikult ja teatud hetkedel tuleb õigeid otsuseid vastu võtta."

Eestil on puudu kaks olulist mängijat – Mait Patrail ja Mikk Pinnonen. Kui suur auk neist jääb? "Kindlasti teatud määral on nende puudumine meile tagasilöögiks. Aga see annab neile, kes siin praegu on, tõestamisvõimaluse, et ka nemad suudavad hakkama saada. Asendamatuid mängijaid paraku vist ei eksisteeri," nentis Sillaste.

Mida on Sivertsson tänase vastase kohta rääkinud ja mida on videotelt õpitud? "Holland kasutab rünnakul päris palju liikumisi, on ka üllatusmomente, mida nad võivad teha. Neil on üsna tugevad tagaviskajad ja ääremängijad on ka ohtlikud ja heal tasemel. Kaitses peame hästi seisma nende vastu," arutles Sillaste. "Ega rünnakul ka lihtsam pole, nad mängivad kaitses ka agressiivselt. Peame leidma enda jaoks head olukorrad."

"Kaitse on mänguvõti. Kui kaitses mängime hästi, on võimalik mängida kõigiga, aga kui kaitse on auklik nagu Šveitsi juust, siis läheb keeruliseks," lisas ta.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: