Käsipallikoondislane Rooba: Läti ja Holland on meile mängitavad vastased

{{1540275780000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Eesti käsipallikoondise paremäär Jürgen Rooba liitus sellel sügisel Rootsi klubi Karlskrona HIF-iga. Koos Eesti koondisega valmistub ta hetkel Hollandis Euroopa meistrivõistluste valikmänguks uue peatreeneri rootslase Thomas Sivertssoni käe all.

Sa liitusid Karlskrona HIF-iga selles sügisel. Ootasid pikalt, aga nüüd oled Rootsi kõrgliigas, kuidas oled rahul meeskonnaga, mänguajaga?

Pigem olen rahul. Kaua ootasin küll. Suvepuhkus oli väga pikk - peaaegu üle nelja kuu, aga oli ka teisi pakkumisi, mis ei olnud nii motiveerivad. Pigem on olnud pikka aega soov mängida Skandinaavia kõrgliigades. Praegu tekkiski selleks ideaalne võimalus. Mis meeskonda puutub, siis oli teada, et nad on tabeli lõpu osas. Mul endine klubikaaslane oli väravas seal ja ta ütles, et tuleb raske hooaeg, sest raske on kogu aeg minna mängule, olla valmis ja lõpus kaotusega tagasi tulla. Reaalsus on see, et tegelikult tasemevahe ei olegi nii suur. Me oleme tabelitipu meeskondadega võõrsil väga hästi mänginud. Vahe tuleb selles, et meil on vahetusmängijad veel pigem nooremad ja natukene kogenematud, kui põhimängijatel saab jõud otsa.

Kuidas oled rahul oma panusega? Resultatiivsuse ja mänguajaga?

Kuna liitusin üsna hilja, siis usun, et mul on hetkel tõestamishetk. Mänguaega sooviksin natukene rohkem, aga see on arusadav, et uue meeskonna ja uue treeneriga on treeningud see koht, kus ma pean praegu hästi esinema. Seda ma oma arust teen praegu hästi ja ma usun, et siis tuleb mänguaeg ja resultatiivsus ka kasvab selle võrra.

Kuna sul oli pikk paus ja sa ei ole saanud olla pikalt võistluskarussellis, siis kuidas vorm on?

Vorm on pigem hea. Treeningud on intensiivsed ja palju on ka äärtele suunatud tegevusi, mis tõstab minu jaoks intensiivsust veelgi - on palju viskeid ja kiiret jooksmist. Isegi, kui oli pikk paus vahel, siis alguses oli raske, aga tunnen, et olen sellest üle saanud nii vaimselt kui füüsiliselt ning olen heas vormis.

Sa oled Rootsis olnud kaks hooaega kokku. Rootslaste käekiri on sulle tuttav. On sulle tuttav ka, mida meie uus peatreener tahab?

Jah, ma arvan küll. Tänase päeva jooksul toimunud kahe koosoleku põhjal võin öelda, et see mängupilt, mida tema tahab mängida on tänane käsipall ja suures pildis Rootsis ja Skandinaavias mängitakse üldse hästi kiirelt ja proovitakse leida hästi palju lahendusi. Ma arvan, et see, mida Thomas meile tahab siin anda, selle peame kindlasti endale omaks võtma.

Kas see on meile jõukohane? Arvestades, kus meie mängijad mängivad - paljud mängivad veel Eesits ja paljud välismaal, aga madalamates liigades. Kas me oleme üldse võimelised selliseks jõuliseks ja kiireks mänguks?j

Jah, ma arvan, et see on üks küsimus, millele treeningud annavad vastuse. Ma arvan, et kui iga mängija annab sada protsenti ja üritab piisavalt fokuseerida, nii taktika ajal, video ajal, treeningutes ja trenni välistes hetkedes, siis ma arvan, et lõpptulemust ei ole nii raske saavutada ja me oleme suutelised küll saavutama sellist ühtset mängujoont, mida paljud suured võistkonnad tänapäeval mängivad.

Sloveeniast ei ole mõtet meie alagrupis rääkida, nad tunduvad olevat kaugel ees. Kuidas on Hollandi ja naaber Lätiga. Me mängisime talvel nendega, tõsi küll meil oli B-koondis, aga jäime alla mõlemale. Kuidas sulle nad tunduvad vastastena, on nad mängitavad?

Läti on ammu tuntud vastane. Oleme mitu korda mänginud nendega ja Läti peaks olema meile kohustuslik meeskond, kellelt võtta mõlemad mängud ära. Holland on hea meeskond - neil on palju kvaliteeti, palju mängijaid, kes mängivad Bundesligas, Prantsumaal, kvaliteet on kõrge, kuid ma usun, et see võimude vahekord, kui me suudame hästi mängida, ei ole nii suur kui Sloveeniga, kus juba enne mängu võib paljudel olla mõttes, et siin ei ole midagi tulemas. Kui Hollandiga hästi mängida, siis on meil väga hea võimalus.

Sina oled üks peamisi põhjuseid, miks me nii kaugele jõudsime. Sa olid üks eelvalikturniiri põhilisi ründajaid. Valikgrupis mängides, kas sul õnnestub samamoodi jätkata?

No ikka. Eelmine hooaeg Rootsis oli võib-olla taseme poolest nii kvaliteetne, et andis mulle endale kogu aasta juurde enesekindlust ja rahulikku mängu. Ma arvan, et kui on võimalusi ja mängitakse, siis ma lähen iga mäng samade mõtetega platsile, et anda seal korralik lahing ja tuua palju väravaid.

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: