Thomas Sivertsson: Eesti meeskonnal on palju potentsiaali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti käsipallikoondise uueks peatreeneriks nimetati kogenud rootslane Thomas Sivertsson, kelle sõnul on tema uutel hoolealustel hulganisti potentsiaali.

Milline on olnud sinu senine elukäik?

Käsipall on olnud suur osa minu elust. Mängijana mängisin ma Rootsi koondise eest – meil olid 1990. aastatel väga head ajad. Ma lõpetasin enda väga pika mängijakarjääri alles 44-aastaselt. Olen mänginud kaks aastat Hispaanias ja kaheksa Taanis. Taanis hakkasin tegelema treeneritööga ning nüüd olen treenerina töötanud Portugali koondise juures, Rootsi naiste koondisega ning mitmete erinevate klubidega.

Kui palju tead sa Eesti käsipallist?

Olen käinud Eestis Rootsi koondisega mängimas ja olen juhendanud Portugali Eesti vastu. Tean siinset taset. Ma olen näinud Eesti koondise viimaseid mänge ning sellel meeskonnal on palju potentsiaali.

Mida võime saavutada ja millised on meie eesmärgid?

Minu jaoks on esimene eesmärk panna meeskond mängima sellist käsipalli, millega saame kõik rahule jääda. Selle saavutamine on küllaltki raske, sest koondiste puhul on ettevalmistusaeg üsna lühikene.

Olen ka varasemalt töötanud meeskondadega, mis pole võistlustel favoriidid. Oluline on arendada meeskonnatööd ja anda endast üheskoos parim. Meie EM-i valikturniiri grupp annab meile suurepärase võimaluse finaalturniiri poole püüelda – peame uskuma.

Milline on maailma käsipalli tase ja kus paikneb Eesti selles kontekstis?

Käsipall on enim muutunud kiiruse osas – sa pead olema kiirem ja tugevam ning ka meie peame selles osas kõvasti arenema. Samas mängivad Eesti koondise parimad mängijad välismaal ning nemad on tänapäeva käsipalliga hästi kursis. Leian, et meil on selle meeskonnaga head võimalused.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: