Oliver Kruuda: uue hingamisega on eesmärk jõuda MM-finaalturniirile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti Käsipalliliit sõlmis kaheaastase (1+1) lepingu Thomas Sivertssoniga, kellest saab meeste rahvuskoondise uus peatreener. Eesti Käsipalliliidu president Oliver Kruuda julgeb välja öelda, et koondise siht on mängida Euroopa- ja maailmameistrivõistluste käsipalli finaalturniiridel.

Miks selline valik tehti? Siiani on Eesti koondisega tegelenud vaid Eesti treenerid.

See on heade asjade kokkulangemine. Me oleme Eestis proovinud kõikide meestega Eesti koondist edasi viia. Aga elus tavaliselt nii ongi, et õiged asjad aitab alati loodus tuua, mitte asjad, mis on Exceli tabeli järgi broneeritud. Seekord meil õnnestus väga suure ajalooga mängija ja treener endaga koostööd tegema kutsuda.

Kas talle on kindlaid ootuseid?

Mina olen see, kes julgeb välja öelda, et meeste MM-finaali me saame. Meil on selleksväga tugev materjal. Kui me uut kogemust ja vaatenurka juurde toome, siis motivatsiooni on kindlasti meil kõikides meestes olemas joosta ja väravaid visata. Üldkoosolekul arutasime ka seda teemat pikalt. Need väljakutsed, et MM-finaali jõuda on nüüd kõik koos saavutatavad.

Kuidas Thomas Sivertsson radarile jäi?

See on Pirje (Orasson, Eesti Käsipalliliidu sekretär - toim.) töö. Pirje võttis meie käest mandaadi ja siis uuris ringi. Huvi oli Eesti koondise juhendamise vastu väga suur huvi. Oleme ka ise analüüsinud, kuidas Eesti käsipalli vastu üldse nii suur huvi on. Eesti sport on väga kõva. Eesti jääb paratamatult silma ja siin tahetakse kätt proovida.

Võtab Sivertsson ainult koondise juhendamise enda peale või hakkab ta tegelema ka laiemalt eesti käsipalliga?

Algul ikka ainult koondise, aga see kõik sõltub meie enda käsipalli poistest ja treeneritest. Õhtul on proovitreening Tallinnas ja lähen ise ka seda vaatama. Kuidagi teine hingamine on nüüd. Käsipall viskab nüüd uue rohelise peale. See on meis endas kinni.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: