100 spordihetke | Veepalli olümpiavõitja Mait Riisman

Foto: Faivi Kljutšik /ERR arhiiv

Tänavu 8. detsembril täitub 100 aastat olümpialiikumisest Eestis. Eesti Rahvusringhäälingu sporditoimetus valis sel puhul välja Eesti spordisajandi sada olulisemat spordisündmust ja -lugu. 60. lugu räägib veepalli olümpiavõitja Mait Riismanist – isepäine veepallur Nõukogude Liidu koondises.

Oli aasta 1980. Mait Riisman oli 23-aastane, elanud ning treeninud juba mõnda aega Venemaal. Kui Eesti veepalli elu ja sportlik tase 1970. aastate keskel soikus, kolis Riisman Moskvasse, asudes sealses ülikoolis õppima teleajakirjandust. Edasine on juba ajalugu – Mait Riismanist sai Moskva olümpiamängude kuldmedalist.

Iseloomult oli Riismann isepäine ja kangekaelne ning väljasõidukeeld Nõukogude Liidu piiridest lõpetas Mait Riismani spordimehe tee ootamatult vara. Kui piirid 1990. aastatel avanesid, töötas ta mõned aastad Prantsusmaal.

Lisaks veepallile valdas Mait Riisman suurepäraselt ka sõna. Tema raamat "Veepallur" on väärt lugemine kõigile spordi- ja raamatusõpradele.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: