Simple Session sai hoo sisse Vabaduse väljakul

{{1695294660000 | amCalendar}}

Tallinna Vabaduse väljak kui atraktiivne tänavaspordi plats on neljapäeval, 21. septembril ametlikult üheks päevaks areen maailma parimatele ekstreemsportlastele.

Üheks päevaks on Vabaduse väljakule teiste rulapargi elementide kõrvale paigaldatud ka Tartu Kaarsilla kujuline rulareil, kus parasjagu Eestis viibivad maailma parimad rulasõitjad ja BMX-ratturid trikke hakkavad tegema.

Tegemist on suursündmuse Simple Session avaüritusega, mis läheb nädalavahetusel üle maailmatasemel ekstreemspordivõistluseks. Neljapäevasel ja reedesel tänavaspordiüritusel saavad osaleda nii professionaalsed rulasõitjad ja BMX-ratturid kui ka kõik selle ala huvilised ja kohalikud.

Neljapäeval kell 15 alustavad rulasõitjad erinevate trikivõistlustega Vabaduse väljaku treppidel, spetsiaalselt püstitatud reilidel ja rämpidel. Pead pööritama panevaid trikke teevad seejärel ka BMX-ratturid ning toimuvad ka sponsorite toetatavad üritused nagu näiteks korvpallivisked rula või BMX-ratta pealt. Üritus kestab kella kolmest orienteeruvalt seitsmeni õhtul.

Kolmapäeva õhtupoolikul Skoone Bastionil toimuma pidanud Simple Sessioni avaüritus lükkus vihmasaju tõttu reedele. Uuenduskuuri läbinud legendaarses rulapargis vanalinna külje all sõidetakse homme alates kella 14-st kiiruse peale mäest alla. Tänavasündmused on kõigile tasuta avatud nii osalemiseks kui ka pealtvaatamiseks.

Nädalavahetusel näeb maailma kuulsamaid rulasõitjaid eesotsas ameeriklaste Aaron "Jaws" Homoki ja BMX-ratturi ning X-mängude läbi aegade ühe enim medaleid võitnud mehe Garret Reynoldsiga juba Põhjala tehase siseareenil koos enam kui saja võistlejaga.

Kuna Simple Session teeb sel aastal koostööd Euroopa Roheline Pealinn Tallinn 2023 projektiga, siis reedese rahvusvahelise Autovaba päeva raames toimub Unibet Arena eest algav ja Patarei merekindluse juures lõppev Tour d'ÖÖ rattasõit, mis läbib ka Simple Sessioni võistluspaika Põhjala tehase territooriumil. Kokku läbitakse ligi 15 kilomeetrit ja sealgi võib kohata Simple Sessionil osalejaid.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: