Selgus eelmise aasta parim spordiraamat

{{1651925340000 | amCalendar}}

Reedel kuulutati Tartus toimunud Eesti Olümpiaakadeemia täiskogul välja Georg Hackenschmidti nimeline Eesti aasta spordiraamatu auhind. Laureaadiks sai Janek Oblikase raamat "Rabajooksust alastimaratonini. Miks on täna hea päev jooksmiseks?".

Harrastusjooksja Janek Oblikas on ise läbinud 15 aasta pikkuse teekonna käigus üle saja maratoni. Georg Hackenschmidt'i nimelise auhinna pälvinud teos "Rabajooksust alastimaratonini. Miks on täna hea päev jooksmiseks?" on aga esimene raamat, mille Oblikas oma elus kirjutanud. Autor ei valinud tõsist lähenemist, vaid räägib omaenda kogemustest läbi nalja ja huumori.

"Neid raamatuid, mis räägivad sellest, kuidas joosta ja kuidas mingisuguseid harjutusi, on mustmiljon. Aga selle raamatu eesmärk oli ikkagi anda neid põhjuseid, et miks üldse jooksma minna. Miks teha need esimesed sammud, miks panna jooksutossud jalga. Ja anda just seda inspiratsiooni enda kogemuste näol mida sa võid selle jooksuteekonna juures kogeda ja näha tegelikult," rääkis Oblikas.

Raamatu üks värvikamaid kohti on autori kirjeldus Soomes toimunud alasti-maratonist. Sel võistlusel sai Oblikas oma jooksjakarjääri seni ainsa maratonivõidu.

"Tegemist oli, jah, aastal 2018 toimunud maailma kõige esimese alasti-maratoniga. Peale seda siis ainult korra on tegelikult samasugune üritus sealsamas Soomes toimunud. Tegemist oli väga ainulaadse ettevõtmisega ja ikkagi oli tegemist võistlusega. Meil küll ajad fikseeriti täiesti stopperiga, mingit kiibi-ajavõttu ei olnud, sest polnud numbritki kuhugi kinnitada," meenutas Oblikas.

Raamatuauhinna žürii liikme Neinar Seli sõnul oli raamatuauhinnale kandideerivaid raamatuid kümmekond. "Valik oli väga keeruline, sest häid raamatuid oli palju. Seekord valisime liikumist propageeriva raamatu," sõnas ta, "Mis sest, et alasti."

Georg Hackenschmidti raamatuauhind on Eesti Olümpiaakadeemia ning Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi 2011. aastal asutatud auhind, mille eesmärk on propageerida ja esile tõsta eestikeelset spordikirjandust. Auhinnaga kaasneb aukiri, auhinnaskulptuur ja Eesti Olümpiakomitee rahastatav rahaline preemia 1000 eurot. 

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: