Soome alistas lisaajal Läti, Rootsi tõusis päästvale kohale

{{1622382000000 | amCalendar}}
Jäähoki MM: Soome - Läti Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Soome jäähokikoondis alistas Riias toimuval MM-turniiril lisaajal Läti 3:2 (1:1, 1:0, 0:1, 1:0) ja on taganud pääsu kaheksa parema hulka.

Soomlased läksid mängu normaalajal kahel korral juhtima (väravad Saku Mänalanenilt ja Iiro Pakarinenilt, kuid Läti jõudis tänu Martinš Dzierkalsi väravatele viigini.

Lisaajal kulges kohtumine juba karistusvisete suunas, aga neli sekundit enne kella kukkumist suutis Anton Lundell siiski otsustava tabamuse visata.

Kui soomlastel on põhjust rahul olla, siis lätlastel seisab ees veel üks võimalus. Selleks tuleb teisipäeval alistada Saksamaa ja loota, et ka mõni muu kohtumine lõppeb nende jaoks soodsa skooriga.

Tabeliseis B-grupis: 1. Soome 15 punkti (6 mängust), 2. USA 12 (5), 3. Kasahstan 10 (6), 4. Saksamaa 9 (5), 5. Kanada 9 (6), 6. Läti 9 (6), 7. Norra 5 (6), 8. Itaalia 0 (6).

A-grupis sai tähtsa võidu Rootsi, kes alistas Slovakkia 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) ja tõusis vähemalt hetkel veerandfinaali viivale positsioonile.

Tabeliseis A-grupis: 1. Venemaa 12 (5), 2. Šveits 12 (6), 3. Slovakkia 12 (6), 4. Rootsi 9 (6), 5. Tšehhi 8 (5), 6. Taani 8 (6), 7. Valgevene 4 (6), 8. Suurbritannia 4 (6).

Enne mängu:

Soome asub viie mängu järel liidrikohal ning Läti on saanud kaks võitu ja kolm kaotust (neist kaks lisaajal). See bilanss lõunanaabreid hetkel veerandfinaali ei vii.

Läti ei saa koduareenil enam kaotusi lubada, aga viimased kolm kohtumist võitnud soomlased on heas hoos.

Ülekannet kommenteerivad Kristjan Kalkun ja Rauno Parras.

Toimetaja: ERR Sport