Eesti 3x3 korvpallikoondiste abitreenerina asub tööle Priit Vene

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Priit Vene Autor/allikas: Siim Semiskar

Aprilli lõpus asub Eesti 3x3 korvpallikoondiste peatreener Siim Raudla kõrval abitreeneri rollis tööle Priit Vene, kelle esmaseks tööks on Tokyo olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiriks valmistuva Eesti naiste 3x3 koondise ettevalmistus.

Kogenud treeneri sõnul ta otsustamisel pikka mõtlemisaega ei vajanud. "Siim Raudla on mu endine õpilane ja kui ta kutsus mind enda kõrvale abitreeneriks, siis loomulikult olin nõus aitama," kommenteeris Vene, kelle hinnangul on 3x3 korvpall äärmiselt perspektiivikas spordiala. "Olen jälginud, mida teevad meie lähinaabrid ja suurriigid mujal maailmas – alaliidud panustavad ala arengusse väga palju vahendeid. 3x3 korvpalli populaarsust näitab ka asjaolu, et see valiti olümpiamängude kavasse."

Vene sõnul on olümpiamängude kvalifikatsioon praegu prioriteet. "Peame koguma võimalikult palju informatsiooni ja tegema korraliku ettevalmistuse, et mai lõpus olümpiapilet koju tuua. See on väga tähtis moment kogu Eesti korvpallile. Loodame, et saame kvalifikatsiooniturniiril kasutada meie parimaid mängijaid," ütles ta pressiteate vahendusel.

Peatreenerina viimati Tartu Ülikooli esindusmeeskonda juhendanud Vene sõnul on ta viimasel ajal end rohkem ka 3x3 korvpalli spetsiifikaga kurssi viinud. "Tippvõistkondades on üldjuhul kõik mängijad väga universaalsed. Ei piisa sellest, et valdad üht elementi väga hästi," arutles Vene. "Mäng on väga kiire ja olulisel kohal on sellised nüansid nagu katete kvaliteet, õigeaegsed söödud, viskele mineku kiirus ja individuaalsed oskused."

"Idee tuua enda kõrvale 3x3 korvpalli koondiste juurde abitreener on mul mõttes mõlkunud juba pikemat aega. Nüüd, tänu EOK veelgi tugevamale toetusele, on meil olnud reaalne võimalus see ka teoks teha," kommenteeris Eesti 3x3 koondiste peatreener Siim Raudla. "Minu valik langes Priit Venele, kuna hetkel on ta minu hinnangul treenerina Eesti korvpallikaardilt veidi välja jäänud ning lisaks pean teda Eesti korvpallimaastiku parimate treenerite hulka kuuluvaks. Usun, et sellise karakteri lisandumine 3x3 korvpallikoondiste programmi annab meile veel üle lisakäigu, et muuta kogu ettevalmistusprotsessi tiitlivõistlusteks veelgi professionaalsemaks ning mängijatele atraktiivsemaks."

Priit Vene on olnud Euroliigas Kaunase Žalgirise abitreener ja sama klubi süsteemis töötanud aastaid. Eestis on ta peatreenerina juhendanud nii Tartu Ülikooli kui Pärnu meistriliiga meeskonda, abitreeneri rolli on ta täitnud BC Kalev/Cramo ridades.

Eesti naiste 3x3 koondis alustab treeninglaagriga 26. aprillil TalTechi spordihoones. Naiskond lendab Austrias toimuvale Tokyo OM-kvalifikatsiooniturniirile 25. mail. Kvalifikatsiooniturniiril osaleb 20 riiki, Eesti alagrupivastasteks on Holland, Valgevene, Ungari ja Sri Lanka. Olümpiapääsme kindlustab koht kolme parema seas.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: