Soome hokimees tervitas NHL-is publikut kiire kübaratrikiga

Joonas Donskoi Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Soome hokimängija Joonas Donskoi viskas vähem kui kolme ja poole minutiga kübaratriki ning aitas Colorado Avalanche'i jäähokiliigas NHL võidule Arizona Coyotesi üle 9:3 (5:2, 1:1, 3:0).

28-aastane Donskoi avas koduareenil skoori, kui mängitud oli 4.04. Vaid 27 sekundit hiljem viskas värava ka tema meeskonnakaaslane Andre Burakovski ning möödus kõigest kümme sekundit, kui skoori tegi ka Arizona mängija Michael Bunting.

Vähem kui minut hiljem (5.36) viskas Pierre-Edouard Bellemare (Colorado) kodumeeskonna 3:1 juhtima ja väravaterohke perioodi lõpetasid veel kaks Donskoi tabamust (6.04 ja 7.31).

Seega lahutas Donskoi kolme väravat kolm minutit ja 27 sekundit. Meeskonna ajaloos on kiiremini suudetud vaid korra, kui 1982. aastal suutis Alain Cote sama kahe minuti ja 27 sekundiga. Toona kandis võistkond veel nime Quebec Nordiques.

Tegemist oli Colorado jaoks erilise mänguga ka selle poolest, et tribüünidel istusid eesrinde- ja meditsiinitöötajad, mängijate perekonnad, klubi töötajad ja mõned kiiremini reageerinud inimesed. Viimati võõrustas Colorado koduareen publikut 11. märtsil 2020 ehk vahetult enne liiga sulgemist koroonaviiruse pandeemia puhul.