Kriisa liitub ilmselt EM-valikmängudeks koondisega, Raieste mitte

Eestii meeste korvpallikoondisel seisab ees kaks Euroopa meistrivõistluste valikmängu. Koondise koosseis hakkab selguma, heaks uudiseks on Kerr Kriisa USA-st koondise juurde tulek.

Kui suvistes sõprusmängudes pakkus Eesti korvpallikoondis kodupublikule ilusaid esitusi, siis läheneva kahe valikmängu eel on tulenevalt koroonaolukorrast ja teistestki põhjustest koondise koosseis jätkuvalt lahtine. Koondise peatreeneri Jukka Toijala sõnul saab lõplik koosseis selgeks alles esmaspäeval, aga vähemalt USA-s Arizona ülikoolis mängiva Kerr Kriisa osas olid sõnumid positiivsed.

"Kerri [Kriisa] puhul tundub, et on positiivseid uudiseid ja ta tuleb," sõnas Toijala ERR-ile. "[Maik-Kalev] Kotsar, [Kristian] Kullamäe ja [Siim-Sander] Vene ei tule kindlasti ja veel mitme puhul on väga väikesed võimalused, et asjad saavad korda ja nad saavad tulla."

"Kristjan [Kitsingu] puhul on praegu teada, et tema Leedus antud test oli negatiivne ja ta saab Eestisse tulla, aga ta peab siin andma veel ühe proovi, et saaks koondisega liituda. [Henri] Drelliga on keerulisem, tema koduklubis on positiivse koroonaproovi andnud rohkem kui üks mängija ja ei ole kindel, et ta tulla saab," jätkas peatreener.

"[Sander] Raiestega on nii, et mees ise tahaks tulla, aga klubi takistab. FIBA reeglite järgi peab klubi mängija ära lubama, FIBA nõuab, et klubid sellele alluksid, aga see on juba laiem tüli Euroliiga ja FIBA vahel ja Baskonia käsku ei täida."

"Läheb, kuidas läheb ja tulevad, kes tulevad, me läheme igal juhul mõlemas mängus võidu eest võitlema ja me teeme eelseisva nädala jooksul tööd, et saada meeskond võimalikult heasse seisu. Aga olukord on selline, nagu see ei ole kunagi olnud ja meile kõigile uus," tõdes Toijala.

28. novembril mängib Eesti koondis Saku Suurhallis Venemaaga ja kaks päeva hiljem Põhja-Makedooniaga.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: