Mustanahalise piloodi garaažist leiti silmus, kaassõitjad näitasid solidaarsust

NASCAR-i sõitjad ja taustajõud Bubba Wallace'i masinat stardijoonele lükkamas
NASCAR-i sõitjad ja taustajõud Bubba Wallace'i masinat stardijoonele lükkamas Autor/allikas: SCANPIX/USA TODAY Sports

Ameerika autospordisari NASCAR on sattunud järjekordse skandaali keskmesse, kui sarja ainsa mustanahalise sõitja Bubba Wallace'i garaažist leiti pühapäeval silmus.

Talladegas pühapäeval toimuma pidanud võidusõit lükati kehva ilma tõttu esmaspäevale, mõned tunnid pärast NASCAR-i otsust leiti Wallace'i võistkonna boksist USA orjapidamis- ja lintšimisajalugu sümboliseeriv silmus.

Wallace'it lendas Talladegasse toetama tema võistkonna 82-aastane omanik ja endine tippsõitja Richard Petty, kes ütles, et NASCAR peaks vastutava isiku igaveseks sarjast välja viskama. Temaga nõustus ka NASCAR-i president Steve Phelps, kelle sõnul alustas sari süüdlase leidmiseks koostööd FBI-ga.

Esmaspäeval otsustasid Wallace'i kaassõitjad talle toetuse avaldamiseks mehe auto ühiselt stardijoonele lükata. "See spordiala on muutumas," tõdes Wallace hiljem. "Tänan kõiki toetajaid, alates sõitjatest ja taustajõududest kuni vinge fännibaasini. See on tõepoolest uskumatu, olen õnnelik, et saan sellest alast osa võtta."

 

"Teda ei ole võimalik hirmutada," rääkis fotofiniši järel esmaspäevase sõidu võitnud Ryan Blaney ESPN-ile. "Me tahtsime talle oma toetust näidata, mina tahtsin näidata, et toetan oma parimat sõpra. Loodan, et paljud inimesed nägid seda ning taipavad, et üksteist toetades saame asju paremaks muuta." Wallace sai esmaspäevasel sõidul 14. koha.

Kaks nädalat tagasi keelustas NASCAR Wallace'i ärgitusel oma võistlustel konföderatsiooni lippude lehvitamise. Mitmed otsuses pettunud fännid sõitsid pühapäeval Talladega võistluspaiga sissepääsu eest vastuoluliste lippudega mööda, üle võistlusraja lendas lennuk konföderatsiooni lipuga ja kirjaga "lõpetage NASCAR-i rahastamine".

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: