Eesti laskesuusakoondis läheneb uuele hooajale teaduspõhisemalt

Pea seitse kuud enne võistlushooaja algust kogunes Otepääl Eesti laskesuusakoondis. Ettevalmistusse on kaasatud varasemast rohkem treenereid ja lähenemine on teaduspõhisem.

Laskesuusatamise koondisse kuulub suvisel ettevalmistusperioodil kaheksa sportlast: neli naist ja neli meest. Sportlaste ring on varasemast tuttav, aga väärtuslikku täiendust on saadud treenerkonda.

Eelmise aasta põhjal võis tõdeda, et kahe treeneriga 15-pealist sportlasgruppi juhtides peab kvaliteedis paratamatult järeleandmisi tegema. Uuenenud treenerite meeskonna ja väiksema hulga sportlastega loodetakse seda vältida.

"Oleme kaasanud lisajõude: Karmen Reinpõld treener-analüütikuna ja Hanno Tikkerbär, kes hakkab sportlaste jõusaali treeninguid ja jõu poolt üles ehitama," rääkis Eesti koondise peatreener Indrek Tobreluts intervjuus ERR-ile. "Üks treener laagritesse rohkem ja ma arvan, et läbi selle suudame seda kvaliteeti ja neid treeninguid paremini kontrolli all hoida."

Koondise analüütik Karmen Reinpõld on varasemalt tegelenud jalgratturite ja triatleetide abistamisega. Tallinna Ülikooli doktorant toob juurde teaduspõhisust.

"Koos Indrekuga me siis püüame kokku panna ideaalset kava individuaalselt igale sportlasele," ütles Reinpõld. "Mina saan mingid andmed, mina küsin sportlase käest, kuidas ta tunneb ja siis me teeme koos otsuse sellest lähtuvalt, millised on meie võimalused või piirangud."

Rene Zahkna on Reinpõlluga juba koostööd teinud. Suvest rääkides toob Zahnka olulise eesmärgina välja aeroobse võimekuse arendamise. Akadeemilise inimese lisandumine on Zahkna arvates koondisele väga vajalik.

"Kindlasti tuleb tema eelis esile niiöelda kriitilistel aegadel. Kui sportlane on näiteks väsinud, siis Karmen oskab väga hästi öelda esiteks miks ja kõige tähtsam, kas ta peab praegu olema. Kas praegu peab pidurit tõmbama või siis ongi raske treening, koormused on okeid ja see oli ette plaanitud, et praegu peabki väsinud olema," ütles Zahkna.

Laskesuusakoondis treenib järgnevatel kuudel Eestis. Juuniks Rootsi planeeritud suusatunneli-laagrist otsustati loobuda.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: